مک کارتی خواهان کاهش کمک نظامی آمریکا به اوکراین است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا «هیل»، رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا برنامه ای برای کاهش هزینه های نظامی کشورش در سر دارد. «کوین مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با وجود تنش های درون حزبی جمهوری خواهان، موافقت خود را با کاهش هزینه های نظامی آمریکا اعلام کرد. […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره آمریکا «هیل»، رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا برنامه ای برای کاهش هزینه های نظامی کشورش در سر دارد.
«کوین مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با وجود تنش های درون حزبی جمهوری خواهان، موافقت خود را با کاهش هزینه های نظامی آمریکا اعلام کرد.
این مقام جمهوری خواه در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز در پاسخ به این سوال که آیا مایل به کاهش هزینه های دفاعی آمریکا به عنوان بخشی از توافق درون گروهی جمهوری خواهان برای متوقف کردن هزینه ها است یا خیر، حمایت خود را از این موضوع اعلام کرد.
مک کارتی در ادامه تاکید کرد که وی خواهان این است که مردان و زنان آمریکایی که آموزش دیده اند بتوانند از خود دفاع کنند، امنیت داشته باشند و بهترین سیستم های تسلیحاتی ممکن را در اختیار داشته باشند.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در عین حال یادآور شد که همه ارگان های دولتی باید به دنبال راه هایی برای صرف کمتر پول مالیات دهندگان آمریکایی و کاهش هزینه ها باشند.
بنا به نوشته هیل، مک کارتی بنا دارد که موضوع کاهش هزینه های دفاعی آمریکا از جمله در ارتباط با جنگ اوکراین را با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مطرح کند.
از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، آمریکا و متحدان غربی این کشور، میلیاردها دلار کمک امنیتی و نظامی برای کی یف فراهم کرده‌اند که ارزش آن حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده و می‌توان آن را با کل بودجه دفاعی سالانه فرانسه مقایسه کرد.