میدان دام در مراوه تپه راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی محمد زنگانه بعدازظهر دوشنبه در دیدار با عشایر استان اظهارکرد: بیش از ۶۶ درصد عشایر استان در شهرستان مراوه تپه قرار دارند و با توجه به مطالبه آنها، میدان دام در این شهرستان احداث خواهد شد. استاندار گلستان افزود: عشایر استان حدود یک درصد جمعیت گلستان را تشکیل می […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی محمد زنگانه بعدازظهر دوشنبه در دیدار با عشایر استان اظهارکرد: بیش از ۶۶ درصد عشایر استان در شهرستان مراوه تپه قرار دارند و با توجه به مطالبه آنها، میدان دام در این شهرستان احداث خواهد شد.
استاندار گلستان افزود: عشایر استان حدود یک درصد جمعیت گلستان را تشکیل می دهند اما بیش از ۲۵ درصد نیازهای دامی و لبنی استان را تامین می کنند و به معنای واقعی جامعه ای مولد هستند.
وی بیان کرد: عشایر استان بیش از ۹۰۰ هزار دام سنگین و سبک را در اختیار دارند و ایجاد میدان دام در شهرستان مراوه تپه مطالبه به حق آنها است که معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری به صورت ویژه این موضوع را پیگیری می کند.
زنگانه اضافه کرد: مقرر شد تا دوره بعد حضور عشایر در استان که در مهر ماه خواهد بود مشکلات شبکه انتقال آب آنها مرتفع شود.
استاندار گلستان گفت: ۳۰۰ پنل خورشیدی به عشایر تحویل شده که هر پنل نیاز های یک خانواده را پاسخگویی می کند و مقرر شده البته ۱۵۰ پنل دیگر هم به آنها تحویل شود.
وی بیان کرد: دام کارت عشایر به مبلغ ۵۰ میلیون تومان شارژ می شود تا آنها نیازهای خود را مرتفع کنند و ما قدردان زحمات و تلاش های آنها در راستای سلامت غذایی مردم هستیم.
منبع : مهر نیوز