نام حسین بن علی با آزادی و آزادگی گره خورده است

به گزارش سردبیر پرس، شیخ یوسف جمالی در خصوص ویژگی‌های قیام امام حسین عاشورا با بیان اینکه اهل سنت فضائل بسیاری را برای آن امام بزرگوار ذکر کرده اند، بیان داشت: ذکر یکی از این موارد کافی است که ما را به مقدار محبوبیتش نزد رسول الله (ص) آگاه سازد. وی با اشاره به روایت […]

به گزارش سردبیر پرس، شیخ یوسف جمالی در خصوص ویژگی‌های قیام امام حسین عاشورا با بیان اینکه اهل سنت فضائل بسیاری را برای آن امام بزرگوار ذکر کرده اند، بیان داشت: ذکر یکی از این موارد کافی است که ما را به مقدار محبوبیتش نزد رسول الله (ص) آگاه سازد.
وی با اشاره به روایت «هما ریحانتای من الدنیا» تصریح کرد،: این روایت درباره امام حسن و حسین است که در صحیح بخاری از ابن عمر به نقل از رسول الله (ص) بیان شده است.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس در تشریح این روایت ادامه داد، آنچه در این خصوص مهم‌تر است قرین بودن حضرت حسین با آزادی و آزادگی است.
به گفته شیخ جمالی، شرف آدمی و حیات انسانی بدون آزاد بودن معنا پیدا نمی‌کند همان گونه که عمر بن خطاب در مقوله تاریخی خود می‌فرماید: «متب استعبدتم الناس وقد ولدتهم أمهاتهم أحرارا» شاید امروز اهمیت این موضوع بیش از پیش حس شود، چرا که در عصری زیست می‌کنیم که با وجود تبلیغات و ادعاهای بسیار زیاد در این باب، آزادی کالایی کمیاب شده و جهان غرب و شرق هر یک به شکلی از این موهبت الهی بی بهره‌اند.
وی‌تصریح کرد: در عصر حاضر جمعی به اسم آزادی در پی شهوت روان و دیگران بر آنها حکمرانی می‌کنند؛ از سوی دیگر گروهی نیز از ابتدایی‌ترین حقوق خود بی بهره‌اند که در چنین بیابانی رفتار حسین بن علی بیشتر قابل درک است.