نبود زمین مناسب مشکل اصلی اجرایی نشدن طرح ملی مسکن در سرپل‌ذهاب

نورالدین فرزادی‌پور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: سرپل ذهاب به دلیل عدم وجود زمین مناسب در محدوده شهری از طرح بزرگ مسکن ملی دولت سیزدهم برخوردار نیست. وی افزود: به دلیل عدم وجود زمین در محدوده شهری در جلسه شورای مسکن مقرر شد که زمین به صورت منفصل در خارج از محدوده […]

نورالدین فرزادی‌پور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: سرپل ذهاب به دلیل عدم وجود زمین مناسب در محدوده شهری از طرح بزرگ مسکن ملی دولت سیزدهم برخوردار نیست.
وی افزود: به دلیل عدم وجود زمین در محدوده شهری در جلسه شورای مسکن مقرر شد که زمین به صورت منفصل در خارج از محدوده شهر برای ایجاد یک شهرک مسکونی شناسایی و تأمین شود.
فرماندار سرپل ذهاب با اشاره به اینکه یکی از انتظارات مردم اجرایی شدن طرح مسکن ملی در شهرستان است، تصریح کرد: مسکن و شهرسازی و دستگاه‌های دیگر مکلف به شناسایی و تأمین زمین مناسب برای اجرای طرح مسکن ملی شدند.
فرزادی‌پور با اشاره به اینکه حل مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز مهم است، گفت: بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره) با همکاری بخشداران شهرستان نسبت به تأمین زمین مناسب در داخل طرح هادی روستاهای تابعه اقدام می‌کنند.
وی بیان کرد: در اجرای ماده ۶ ساماندهی و ماده ۱۰ قانون جهش مسکن اداره دارایی شهرستان سرپل ذهاب باید زمین مازاد دستگاه‌های دولتی را شناسایی و به مسکن و شهرسازی اعلام کند.

منبع : مهر نیوز