نتانیاهو: آنچه لازم بود انجام دادیم/ از بایدن متشکرم!

به گزارش سردبیر پرس به نقل از هاآرتض، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه موافقت با آتش بس در درگیری با مقاومت فلسطین، مدعی شد که توانسته معادله (قدرت) با حماس را تغییر دهد حال آنکه ابعاد این مسئله هنوز به طور کامل برای همگان مشخص نیست. وی که بعد از ۱۱ روز حملات […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از هاآرتض، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه موافقت با آتش بس در درگیری با مقاومت فلسطین، مدعی شد که توانسته معادله (قدرت) با حماس را تغییر دهد حال آنکه ابعاد این مسئله هنوز به طور کامل برای همگان مشخص نیست.

وی که بعد از ۱۱ روز حملات وحشیانه هوایی به نوار غزه، در نهایت در برابر افکار عمومی جهان و مقاومت فلسطین تسلیم شد؛ در ادامه دروغ پردازی های خود گفت: اگر نیازی به حمله زمینی به غزه بود؛ این کار را انجام می‌دادیم، اما آنچه لازم بود بدون انجام ماجراجویی‌های غیرضروری به سرانجام رساندیم.

نتانیاهو بدون اشاره به اینکه اغلب حملات هوایی، غیرنظامیان را هدف قرار داده بود؛ در ادامه رجزخوانی های خود مدعی شد: بسیاری از برج‌ها و کارخانه‌های مورد استفاده حماس را تخریب کردیم. قسمت بزرگی از شبکه تونل‌های حماس را نابود کردیم و جان بیش از ۲۰۰ تروریست از جمله ۲۵ مقام و فرمانده میدانی را گرفتیم.

او در نهایت از کارشکنی هایی که آمریکا به اسم حمایت از رژیم صهیونیستی در شورای امنیت انجام داد؛ قدردانی کرد و مدعی شد: درست است که فشار و انتقاد بین‌المللی وجود دارد، اما من می‌خواهم از جو بایدن که بار دیگر حمایت مطلق خود را از اسرائیل نشان داد، تشکر کنم. ما از بسیاری از کشورها پشتیبانی زیادی دریافت کردیم. به او گفته بودم وقتی کارزار را به اهداف خود رساندیم، آن را متوقف خواهیم کرد!

اعتراف نتانیاهو به برخورداری از حمایت آمریکا و متحدان اروپایی اش از حمله به مردم بی دفاع غزه، لکه ننگی بر چهره کشورهای به اصطلاح دموکراسی خواه غربی است. این اظهارات گستاخانه در حالی است که طی ۱۱ روز تهاجم هوایی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، دستکم ۲۳۲ فلسطینی از جمله ۶۵ کودک و ۳۹ زن به شهادت رسیدند. همچنین شمار مجروحان بالغ بر یک هزار و ۷۱۰ تن است.