نجات جان ۳۹ نفر توسط آتش نشانان کاشانی در اسفند ۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدعلی پیراسته بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آتش نشانان این سازمان در اسفندماه سال گذشته در ۲۳۴ مورد آتش سوزی و حادثه در شهرستان حضور داشته و موفق به نجات ۳۹ نفر در جریان این عملیات‌ها شده اند. وی با اعلام اینکه مهمترین علل ۸۳ […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدعلی پیراسته بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آتش نشانان این سازمان در اسفندماه سال گذشته در ۲۳۴ مورد آتش سوزی و حادثه در شهرستان حضور داشته و موفق به نجات ۳۹ نفر در جریان این عملیات‌ها شده اند.
وی با اعلام اینکه مهمترین علل ۸۳ مورد حریق رخ داده در اسفندماه، اتصالی برق، عدم رعایت نکات ایمنی و بی احتیاطی در ایجاد حریق بود، افزود: آتش نشانان در ۱۵۱ حادثه مختلف ازجمله تصادف، نجات افراد محبوس، رفع خطر حیوانات و غیره شرکت و نسبت به امدادرسانی به شهروندان اقدامات لازم را انجام داده‌اند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی کاشان با اشاره به هفت هزار و ۴۴۲ تماس با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی کاشان اظهار کرد: درعملیات‌های اسفند ماه ۱۴۰۰ متأسفانه پنج فوتی و ۳۸ مصدوم گزارش شده است.
وی افزود: در این مدت ۶۰ مورد بازدید و ۸۱ مورد دستور العمل ایمنی جهت اماکن، ساختمان‌ها و مستحدثات شهری توسط کارشناسان بخش پیشگیری سازمان صورت گرفته است و کمیته علت‌یابی حوادث و حرائق سازمان نیز شش مورد گزارش علت یابی را صادر و کارشناسان مربوطه ۴۵ مورد نقشه ساختمان‌های بلند مرتبه شهری را بررسی و اصلاحات مربوطه اعمال گردیده است.پیراسته تاکید کرد: در این مدت دوره‌های آموزش ایمنی عمومی و آتش نشانی برای ۵۰۰ نفر از دانش آموزان دوره دوم پایه‌های ابتدایی و ۲۸۰ نفر از پرسنل ادارات، نهادها و ارگان‌ها شهرستان به صورت تئوری و عملی برگزار شد.

منبع : خبرگزاری مهر