نخستین موزه تخصصی قرآنی در شیراز راه اندازی می شود

به گزارش سردبیر پرس، محمد هادی ایمانیه در جلسه دیدار و تکریم محمد نعمتی هنرمند خوشنویس قرآنی در شیراز، اظهارداشت: تلاش داریم با مساعدت وزیر کشور و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) نخستین موزه قرآنی را در سومین شهر حرم اهل بیت (ع) احداث و درآینده نزدیک به بهره برداری برسانیم. نماینده عالی […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد هادی ایمانیه در جلسه دیدار و تکریم محمد نعمتی هنرمند خوشنویس قرآنی در شیراز، اظهارداشت: تلاش داریم با مساعدت وزیر کشور و تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) نخستین موزه قرآنی را در سومین شهر حرم اهل بیت (ع) احداث و درآینده نزدیک به بهره برداری برسانیم.
نماینده عالی دولت دراستان فارس با بیان اینکه محل این موزه قرار است در یکی از ساختمان های حرم مطهر و یا اطراف شاهچراغ (ع) با حمایت شخص حجت الاسلام کلانتری محل آن مشخص و با همکاری دستگاه های مربوطه، این موزه را احداث کنیم.
ایمانیه با تشریح اهمیت احداث این موزه اظهارداشت: سعی داریم با راه اندازی این موزه تخصصی با نظر اساتیدی مانند استاد نعمتی، گنجینه های ارزشمندی از منابع ومستندات اسلامی را با جمع آوری نسخه های خطی، چاپ سنگی قرآن مجید ودیگر آثاری که موضوعات شان به نوعی با کتاب آسمانی مرتبط است به مکانی جذاب برای علاقمندان تبدیل کنیم.
به عقیده استاندارفارس امروزه تکریم از مقام هنر نه تنها یک تکلیف دولتی است بلکه مسئولان امور فرهنگی ماموریت دارند در کنار فعالیت های فرهنگی بسترهای مناسب برای ارائه نظراهالی فرهنگ وهنر فراهم کنند تا مشکلات فرهنگی جامعه مطرح شود.
ایمانیه ساخت نخسیتن موزه قرآنی در شیراز اطراف حرم مطهررا یک امر مهم دانست و بیان کرد: چنین مجموعه ای سال ها پیش باید در این شهر مورد بهره برداری قرار می گرفت تا انواع هنرهای اسلامی مرتبط با موضوعات قرآنی نمایش داده شود.

منبع : مهر نیوز