نسبت به حوزه سلامت گیلان بی مهری شده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه سه شنبه در دیدار با معاون وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های گیلان، اظهار کرد: بیمارستان‌های گیلان بسیار قدیمی هستند و به گفته مسئولان کمیسیون بهداشت و درمان آخرین استان به لحاظ زیرساخت‌های درمانی هستیم. وی با بیان اینکه نسبت به حوزه سلامت گیلان بی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه سه شنبه در دیدار با معاون وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های گیلان، اظهار کرد: بیمارستان‌های گیلان بسیار قدیمی هستند و به گفته مسئولان کمیسیون بهداشت و درمان آخرین استان به لحاظ زیرساخت‌های درمانی هستیم.
وی با بیان اینکه نسبت به حوزه سلامت گیلان بی مهری شده است، افزود: زد و بندهای سیاسی یکی از عمده ترین دلایل عقب‌ماندگی گیلان در بخش سلامت است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به زمانبر شدن پروژه بیمارستان‌های در حال ساخت استان بیان کرد: بیمارستان‌های در حال ساخت استان از سال‌ها گذشته شروع شده و اما هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.
هیچ انگیزه ای برای اتمام پروژه های بهداشتی وجود ندارد
آیت الله فلاحتی با تاکید بر سرعت بخشی در اجرای طرح‌های سلامت محور، اضافه کرد: در گیلان هیچ انگیزه‌ای برای اینکه طرح‌های سلامت محور به اتمام برسد وجود ندارد.
وی با تاکید بر اینکه وحدت و همدلی محور کار همه مسئولان قرار گیرد، افزود: اگر همه مسؤولان استان کنار یکدیگر بودند و همدلی و تعامل برقرار بود وضعیت بهداشت و درمان گیلان به این حال روز دچار نمی‌شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه وجود بیمارستان‌های ۱۰۰ ساله و بی کیفیت برازنده مردم نیست، گفت: در بخش اجرای طرح‌های سلامت محور و همچنین ساماندهی بیمارستان‌های فرسوده گیلان باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
فلاحتی با اشاره به اینکه وجود برخی بیماری‌ها در گیلان به مسائل زیست محیطی و آلودگی‌ها بر می‌گردد، اضافه کرد: عبور دو رودخانه آلوده از وسط شهر رشت و پسماند سرریز به این رودخانه‌ها یکی از منشأ آلودگی‌ها و بیماری‌ها در استان به شمار می‌رود.
بی توجهی مسئولان به حوزه بهداشت و درمان گیلان
وی با اشاره به آلودگی تالاب انزلی و دیگر تالاب‌های استان، افزود: تالاب‌ها که مطهر زیبایی باید باشند اکنون به دلیل آلودگی فراوان به معضل زیست محیطی تبدیل شدند.
آیت الله فلاحتی با انتقاد از عدم توجه مسئولان به تقویت زیرساخت‌ها در حوزه بهداشت و درمان استان گیلان، اضافه کرد: بی توجهی مسئولان به توسعه زیرساخت‌ها در گیلان منجر به افزایش بیمارستان‌های خصوصی شده و این روند شایسته مردم گیلان نیست.
وی، دانشگاه علوم پزشکی را چشم سلامت جامعه دانست و افزود: آسیب در بخش سلامت جامعه، هیچگاه ترمیم پذیر نیست و غیرقابل جبران است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه توجهات به نظام سلامت و بخش درمان باید بر پایه عدالت باشد، گفت: وجود زیرساخت‌های بیمارستانی و افراد دلسوز موجب می‌شود تا سطح زیرساخت‌های آن ارتقا پیدا کند.

منبع : خبرگزاری مهر