نشست‌های علوم انسانی «شب‌های اندیشه» برگزار می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، اولین جلسه از سلسله نشست‌های علوم انسانی و اجتماعی با عنوان «شب های اندیشه» با محور بررسی تاریخ دانشگاه در آلمان فردا سه‌شنبه ۲۷ دی در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. تاریخ دانشگاه در جهان، فلسفه دانشگاه ایرانی، مشکله هویت ایرانی، فرهنگ قانون در جامعه ایرانی، وضعیت کتاب در ایران، فرهنگ نقد […]

به گزارش سردبیر پرس، اولین جلسه از سلسله نشست‌های علوم انسانی و اجتماعی با عنوان «شب های اندیشه» با محور بررسی تاریخ دانشگاه در آلمان فردا سه‌شنبه ۲۷ دی در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
تاریخ دانشگاه در جهان، فلسفه دانشگاه ایرانی، مشکله هویت ایرانی، فرهنگ قانون در جامعه ایرانی، وضعیت کتاب در ایران، فرهنگ نقد در جامعه ایرانی از جمله موضوعات این نشست است که با حضور اندیشمندان و صاحب نظران این حوزه برگزار می‌شود و به مطالعه و بررسی در حوزه‌های انسانی و اجتماعی، فلسسفه، جامعه شناسی، فرهنگ، ادبیات، زبان، رسانه، هنر، سیاست، حقوق، حکمرانی و غیره می‌پردازد.
رویکرد شب‌های اندیشه مساله-محور است و به طرح پرسش می‌پردازد تا از این رهگذر ضمن فراهم آوردن بستری برای شکل گیری گفت و گوها و بحث‌های جدی فکری میان نخبگان، به ترویج فرهنگ گفت و گو و نقد در جامعه در میان شهروندان بپردازد.
این نشست به مثابه یک فرآیند و نه پروژه، علاوه بر اینکه محفلی نخبگانی برای دانشگاهیان و اندیشمندان و اهالی فکر است، بر این باور است که در این بستر، حضور و مشارکت گروه‌های گوناگون دانشجویی، علمی، فرهنگی و اجتماعی، مراکز، استارت آپ ها و شهروندان به ویژه در جنبه‌های ترویجی امر، معنادار است.
نشست «بررسی تاریخ دانشگاه در آلمان» با حضور احمد علی حیدری، دانشیار فلسفه و زبان و ادبیات آلمانی دانشگاه علامه طباطبایی، فردا سه شنبه، ۲۷ دی از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.