نظام توزیع عادلانه امکانات فرهنگی در شهرداری ایجاد شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام علیرضا سعیدی عصر یکشنبه در دهمین کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر کرج که با حضور اعضا کمیسیون و رئیس سازمان فرهنگی برگزار شد اظهار کرد: ایجاد یک نظام هماهنگ وعادلانه توزیع مساعدت‌ها در حوزه فرهنگ ضروری است و در این راستا مقرر شد سازمان فرهنگی نظام […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام علیرضا سعیدی عصر یکشنبه در دهمین کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر کرج که با حضور اعضا کمیسیون و رئیس سازمان فرهنگی برگزار شد اظهار کرد: ایجاد یک نظام هماهنگ وعادلانه توزیع مساعدت‌ها در حوزه فرهنگ ضروری است و در این راستا مقرر شد سازمان فرهنگی نظام نامه‌ای به شورای شهر در این خصوص ارائه دهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با تاکید بر لزوم تدوین سیاست‌های جدید در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی افزود: سیاست کمیسیون فرهنگی شورای شهر در اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر است که مقرر شد مساله محور باشد یعنی تمامی امکانات و داشته‌های کلانشهر کرج حول پنج محوردر شهر اقدام شود.
سعیدی به آئین نامه مساعدت شورای شهر از بخش خصوصی تاکید کرد و یادآور شد: آئین نامه مساعدت از بخش‌های خصوص فرهنگی توسط مدیریت شهری تدوین و به شورای شهر ارائه شود.
وی توجه به مسائل فرهنگی را یکی از وظایف مهم مجموعه مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر کرج با اعلام اینکه شورای شهر نیازمند حمایت و همفکری بیشتر فعالان عرصه فرهنگی است، عنوان کرد: در این راستا فراخوان دعوت از کارکنان شهرداری در خصوص همراهی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر انجام می‌شود تا در راستای این فراخوان از ظرفیت کارکنان شهرداری پس از رصد و پایش اطلاعات علاقمندان به کار فرهنگی بهرمند شویم.
به گفته سعیدی، این اقدام می‌تواند باعث ایجاد شبکه فرهنگی در مدیریت شهری باشد و منشأ ظهور و بروز تحولات بسیاری در حوزه فرهنگی مدیریت شهری شود.

منبع : خبرگزاری مهر