نفرات برتر ۵ وزن دوم مشخص شدند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور و مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی شامگاه جمعه با برگزاری دیدارهای پایانی پنج وزن دوم و مشخص شدن نفرات برتر این اوزان در سالن امام خمینی (ره) گرگان به پایان رسید. در وزن ۶۱ کیلوگرم، داریوش حضرت قلی زاده از خراسان شمالی بر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور و مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی شامگاه جمعه با برگزاری دیدارهای پایانی پنج وزن دوم و مشخص شدن نفرات برتر این اوزان در سالن امام خمینی (ره) گرگان به پایان رسید.
در وزن ۶۱ کیلوگرم، داریوش حضرت قلی زاده از خراسان شمالی بر سکوی نخست ایستاد و محمدباقر یخکشی از مازندران دوم شد، همچنین مجید داستان از تهران و سعید انوری از همدان به طور مشترک سوم شدند.
در وزن ۷۰ کیلوگرم، مهدی یگانه جعفری و اکبر فضلی هر دو از از مازندران به ترتیب مقام‌های اول و دوم را کسب کردند و یوسف کامرانی از همدان و امیرمحمد یزدانی از مازندران مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.
در وزن ۷۹ کیلوگرم، علی سوادکوهی از مازندران مقام اول را کسب کرد و بهمن تیموری از کرمانشاه دوم شد، همچنین مصطفی قیاسی از لرستان و حمیدرضا زرین پیکر از تهران به طور مشترک سوم شدند.
در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور و احمد بذری هر دو از مازندران به ترتیب مقام‌های اول و دوم را کسب کردند و مهدی حاجیلوییان از همدان و سبحان اصغری از گلستان مشترکا سوم شدند.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم هم یدالله محبی از کرمانشاه بر سکوی نخست ایستاد و مهدی هاشمی از مازندران دوم شد، همچنین محمد مرادی از کرمانشاه و علیرضا کرزبر از لرستان به طور مشترک سوم شدند.
نفرات برتر پنج وزن اول هم دیشب (پنجشنبه) مشخص شده بودند که در وزن ۵۷ کیلوگرم، رضا مومنی (مازندران) موفق به کسب مقام اول شد و احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی الف) مقام دوم را کسب کرد، همچنین علی خرم دل (تهران الف) و شهداد خسروی (البرز الف) به طور مشترک سوم شدند.
در این وزن با توجه به اینکه رضا اطری (مازندران) به سر وزن نرسید و دیدار فینال را از دست داد، کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد تصمیم گرفتند که برنده نفرات بازنده به رضا اطری که دیدار رده بندی را برگزار می‌کنند یک دیدار با رضا مومنی دیگر فینالیست این وزن برگزار کنند تا چرخه انتخابی تیم ملی در این وزن اجرا شده باشد.
بر این اساس این دیدار بین رضا مومنی و احمد محمدنژاد جوان برگزار شد که مومنی از سد محمدنژاد جوان گذشت و به عنوان نفر برتر این وزن سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا که اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت سال آینده در شهر اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود را کسب کرد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان عموزاد خلیلی (مازندران) بر سکوی نخست ایستاد و مرتضی قیاسی چکا (لرستان) مقام دوم را به دست آورد، همچنین ابوالفضل حاجی پور (مازندران) و رحمان رحیم پور (فارس) به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی (تهران) مقام نخست را کسب کرد و محمدصادق فیروزپور (مازندران) در جایگاه دوم ایستاد، همچنین حامد رشیدی (کرمانشاه) و محمدرضا سرگو (البرز) مشترکا سوم شدند.
در وزن ۸۶ کیلوگرم، محسن مصطفوی (آذربایجان شرقی) اول شد و مجتبی اصغری (گیلان) مقام دوم را کسب کرد، همچنین علی منصوری (گلستان) و عزت الله اکبری (مازندران) به طور مشترک مقام سوم را به دست آوردند.
در وزن ۹۷ کیلوگرم هم محمدحسین محمدیان (مازندران) موفق به کسب مقام اول شد و اسماعیل نجاتیان (خراسان رضوی) بر سکوی دوم ایستاد، همچنین حسین رمضانیان (قشم) و میثم عبدی (تهران) مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.
این رقابت‌ها با نام گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم با حضور ۳۸۸ آزادکار از سراسر کشور در ۱۰ وزن از چهارشنبه تا جمعه (۲۲ تا ۲۴ دی) به میزبانی استان گلستان در سالن امام خمینی (ره) گرگان برگزار شد.
قهرمانان اوزان دهگانه ضمن باقی ماندن در چرخه انتخابی تیم ملی به طور مستقیم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.
نفرات دوم و سوم مشترک ضمن باقی ماندن در چرخه انتخابی تیم ملی، مجوز حضور مستقیم در جام تختی را به دست آوردند.
سایر کشتی گیرانی که در مسابقات قهرمانی کشور بین نفرات اول تا سوم قرار نگرفتند مجوز حضور در رقابت‌های انتخابی جام تختی را خواهند داشت.
۶ مدال آور رقابت‌های جهانی نروژ شامل حسن یزدانی، کامران قاسم پور، امیرحسین زارع، علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی از حضور در این مسابقات معاف بودند.