نفوذ سامانه ناپایدار جوی از عصر امروز در اردبیل

مجید کوهی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز با نفوذ سامانه ناپایدار جوی به همراه نفوذ زبانه‌های پرفشار قوی از شمال کشور، انتظار می‌رود از میزان پایداری‌ها کاسته شود. وی با بیان اینکه از فردا دوشنبه ناپایداری‌ها به بیشینه مقدار خود خواهد رسید، گفت: افزایش ابرناکی، […]

مجید کوهی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی از عصر امروز با نفوذ سامانه ناپایدار جوی به همراه نفوذ زبانه‌های پرفشار قوی از شمال کشور، انتظار می‌رود از میزان پایداری‌ها کاسته شود.
وی با بیان اینکه از فردا دوشنبه ناپایداری‌ها به بیشینه مقدار خود خواهد رسید، گفت: افزایش ابرناکی، هوای مه‌آلود، کاهش محسوس دما و بارش باران به ویژه در شمال استان و نواحی منتهی به استان گیلان دور از انتظار نخواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به تداوم این روند تا ظهر روز سه‌شنبه ادامه داد: بنابراین آب‌گرفتگی معابر و مسیل‌ها محتمل بوده و در جاده‌ها و گردنه‌ها کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.
کوهی بیان کرد: از روز چهارشنبه با توجه به خروج سامانه ناپایدار، از میزان بارش کاسته و بر دمای هوا افزوده خواهد شد و این روند تا انتهای هفته جاری ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه توجه به هشدار سطح زرد برای هم‌استانی‌ها توصیه می‌شود، خاطرنشان کرد: تغییرات احتمالی اوضاع جوی در بولتن پیش بینی روزهای آینده لحاظ خواهد شد.