نقاط حادثه خیز ساماندهی شود/گلایه از روشنایی ناکافی برخی معابر

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا صبح سه شنبه در کار گروه اجرای مداخلات مؤثر به منظور پیشگیری و کاهش تصادفات منتهی به ورود ضرر جانی و مالی اظهار کرد: بخشی از کاهش تصادفات به ساماندهی نقاط حادثه خیز درون و برون شهری برمی‌گردد. معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا صبح سه شنبه در کار گروه اجرای مداخلات مؤثر به منظور پیشگیری و کاهش تصادفات منتهی به ورود ضرر جانی و مالی اظهار کرد: بخشی از کاهش تصادفات به ساماندهی نقاط حادثه خیز درون و برون شهری برمی‌گردد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این نقاط آشکارسازی و مشخص شده است، بیان کرد: هوشمند سازی و نصب دوربین و تجهیزات در میادین خارج شهر و معابر اصلی است که در این قسمت هر گونه هزینه در این بخش در واقع سرمایه گذاری است.
وحدانی نیا ادامه داد: در حوزه کاهش تصادفات جلسات زیادی گرفته می‌شود ولی اگر تصمیمات ما اجرایی و عملیاتی نشود فایده‌ای برای آن مصور نیست و از این جهت شیوه نامه‌های برای همکاری‌ها و تعاملات دستگاه‌ها خواهد گرفت.
وی با گلایه از روشنایی ناکافی برخی معابر یادآور شد: شاید برای اصلاح الگوی مصرف این اتفاق صورت می‌گیرد ولی آسیب‌هایی را به همراه دارد.
علی دادگر، معاون دادستان بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: آمار تصادفات جاده‌ای و … نشان می‌دهد که باید در جهت کاهش حوادث ترافیکی اقدامات ضروری و عاجل انجام دهیم.
وی گفت: اگر در برخی مناطق روشنایی و یا علائم رانندگی کم است و یا نیاز به نصب دوربین مدار بسته داریم به دادستانی اعلام کنید تا با مدیر مربوطه مکاتبه لازم را داشته باشیم.
معاون دادستان بیرجند با اشاره به اینکه سرعت زیاد وسایل نقلیه در خراسان جنوبی باید آسیب سنجی شویم، اظهار کرد: در نهایت باید ببینیم که رفع این معضل نیاز به فرهنگ سازی و یا اقدام دیگری دارد و پیگیری کنیم.
دادگر با گلایه از عدم روشنایی کافی برخی از خیابان‌ها و محورها یادآور شد: به عنوان مثال چرا در آرین شهر مسیری که از داخل شهر رد می‌شود روشنایی کافی وجود ندارد و نمونه از این قبیل وجود دارد.