نقشه راه اقتصاد کشور بر مدیریت تورم باشد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد پیش از ظهر سه شنبه در مراسم ۱۲ بهمن که با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به درگذشت آیت الله صافی گلپایگانی، گفت: آثار علمی او مشعل‌های فراوانی فراروی جامعه اسلامی و شیعه است. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد پیش از ظهر سه شنبه در مراسم ۱۲ بهمن که با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به درگذشت آیت الله صافی گلپایگانی، گفت: آثار علمی او مشعل‌های فراوانی فراروی جامعه اسلامی و شیعه است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران ضمن برشمردن ویژگی‌های اخلاقی آیت الله العظمی صافی گلپایگانی گفت: نقش ایشان در تدوین قانون و دغدغه برای تقویت نظام و اقتدار رهبری معظم بر کسی پوشیده نیست، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی انصافاً برای عزت نظام و رهبری عمر خود را در این چند دهه سپری کرد، روح بلند او با اولیای الهی، فقها و اولیای معصوم محشور شود.
وی سپس با تبیین ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) گفت: امام ریشه افول اسلام را در آمریکا و شوروی آن روز و مزدوران آنها تشخیص داد و این دو نقطه را هدف قرار داد.
وی در ادامه با اشاره به آغاز دهه مبارک فجر گفت: ۱۲ بهمن یادآور آغاز شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران با هویت اسلامی، دینی و مبتنی بر ارزش‌های والای قرآن است، نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران غیبت امام عصر (عج) با الهام از مبانی قطعی و مسلم عقلی و دینی و با محوریت یک شخصیت تربیت یافته در مکتب قرآن و آراسته به مقام والای فقاهت، عدالت، بصیرت سیاسی، دانش و شناخت عمیق از امت اسلام و مصالح آن شکل گرفت.
امام جمعه موقت تهران افزود: مدیریت جامعه اسلامی باید در دست شایسته‌ترین و تواناترین افراد قرار گیرد، اگر یک جامعه قوی و قدرتمند را طلب می‌کنیم و در اندیشه ساخت جامعه‌ای هستیم که بر اصول قطعی عقلی، علمی و دینی استوار باشد، نخستین شرطش آن است که در رأس هرم قدرت، شایسته‌ترین فرد قرار گیرد.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های اقتصادی گفت: امروز باید تمام عوامل خدمت رشد اقتصادی کشور قرار بگیرد، مردم در حوزه معیشت و اقتصاد خانوادگی خود با مشکلات جدی روبرو هستند و باید از همه ظرفیت‌های نظام استفاده کرد تا از این مشکلات و تنگناها با عزت و قدرت عبور کنیم.
سخنان مراسم ۱۲ بهمن در حرم امام خمینی (ره) افزود: مهم اتخاذ سیاست درست است، آقایان سیاست‌های روزمره برای گذر از موقعیت‌ها ما را با چالش‌های سخت در آینده روبرو می‌کند، سیاست‌ها و اصلاحات اقتصادی راه را برای خلق قدرت اقتصادی هموار می‌کند، باید نقشه راه مدیریت تورم و پرهیز از هر تصمیمی که موجب کاهش ارزش پول ملی و قدرت اقتصادی مردم می‌شود، باشد.
ابوترابی فرد افزود: باید نقشه راه تکیه بر تولید دانش بنیان، هدایت منابع حاصل از فروش نفت به زیرساخت‌های حرکت اقتصاد، رشد تولید و تقویت صاحبان اندیشه و فکر باشد، نه اینکه تأمین هزینه‌های جاری کشور باشد.
وی گفت: می‌بایست، طی انقلاب اسلامی شاهد حرکت پرشتاب و بالنده کشور در مسیر خلق ثروت و افزایش ظرفیت‌های اقتصادی و پاسخ به نیازهای طبقات مختلف به خصوص طبقات ضعیف در جامعه باشیم و به یاری خدا آینده انقلاب را آن گونه که اراده رهبر حکیم انقلاب اسلامی و مبتنی بر اندیشه الهی امام بزرگوار است، خواهیم ساخت و همان گونه که قدرت‌های نظامی ما برای کشور خلق قدرت کردند، در حوزه اقتصاد هم این گام‌ها را باید برداشت.
ابوترابی فرد افزود: امروز امنیت و نگاه جدی به مساله عدالت راه را برای رسیدن به وحدت ملی هموار می‌کند و امنیت، عدالت و وحدت باید در خدمت رشد اقتصادی کشور قرار داده شود.