نقش رسانه‌ها در تبیین حضور حداکثری در انتخابات خطیر و حساس است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بابک نونهال شامگاه یکشنبه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: اولین هدف رسانه باید ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم و جامعه در زمینه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی باشد که اگر از این هدف و رسالت دور باشند مسائل دیگر گریبانگیر ما خواهد شد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بابک نونهال شامگاه یکشنبه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: اولین هدف رسانه باید ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم و جامعه در زمینه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی باشد که اگر از این هدف و رسالت دور باشند مسائل دیگر گریبانگیر ما خواهد شد که نفع و سودی برای ما ندارد.
وی با اشاره به ویژگی‌های یک خبرنگار افزود: خبرنگاران باید انصاف و عدالت را در تحریر و درج خبر مدنظر داشته باشد، صحت‌سنجی و اعتبار خبر را به دور از تخریب یک فرد یا افراد در نظر بگیرند، تعارض منافع، اعتماد و اعتبار، رسالت از دیگر ویژگی خبرنگار است که باید با هدف حفظ رسالت خبرنگاری، جایگاه و شأن خبرنگاران واقعی در این مسیر گام بردارند.
دادستان شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: عدم بدبینی مردم نسبت به مسؤولان از دیگر مسائل قابل رسیدگی است که اگر قرار باشد مسؤولان با مردم مقابله کنند دستگاه قضائی قطعاً با مردم خواهد بود و پشتیبان و حامی مردم است.
نونهال در رابطه با انتقادهای سازنده خبرنگاران ادامه داد: انتقاد باید محدوده و چهارچوب داشته باشد و مبتنی بر اصول باشد، نقد نیز باید منصفانه و سازنده باشد و ما نقدی را قبول می‌کنیم که پشت بندش استدلال و منطق وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه خبرهایی که حاوی مطالب توهین‌آمیز یا هتک حرمت باشد نباید در درج خبر لحاظ شود حتی باز نشر آن را قانون گذار جرم می‌داند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید با توجه به وضعیت برخی اجتماع‌ها که تحت الشعاع بداخلاقی انجام می‌شود، برادرانه و دوستانه عمل کنند و فضای روانی را ملتهب نکنند.
دادستان شهرستان مشگین‌شهر با اشاره به جلب حضور حداکثری مردم برای مشارکت در انتخابات خاطرنشان کرد: باید با همکاری جذب و جلب مشارکت حداکثری در فضای سالم را داشته باشیم و بدانیم که تبلیغ یک خبرنگار در خصوص عملکرد و اقدامات یک کاندیدا برنده‌تر از سخنرانی یک کاندیدا است.