نماز در سیره امام حسین (ع) نقش محوری دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سیدعلی رضوی نسب در خطبه‌های نماز جمعه هفتم محرم‌الحرام به میزبانی آستان مقدس سید ابوالقاسم (ع) شهر بسطام، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان (ع) اظهار داشت: نماز در حرکت نجات‌بخش امام حسین (ع) در قیام عاشورا این نمایشگاه بزرگ عرفان، ایثار و شهادت جایگاه ویژه‌ای دارد. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سیدعلی رضوی نسب در خطبه‌های نماز جمعه هفتم محرم‌الحرام به میزبانی آستان مقدس سید ابوالقاسم (ع) شهر بسطام، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان (ع) اظهار داشت: نماز در حرکت نجات‌بخش امام حسین (ع) در قیام عاشورا این نمایشگاه بزرگ عرفان، ایثار و شهادت جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی درباره اهمیت نماز بیان کرد: خداوند متعال ۱۱۴ بار در قرآن کریم از نماز نام برده و این نشان دهنده اهمیت نماز و اقامه آن است.
امام جمعه بسطام بابیان اینکه نماز در سیره امام حسین (ع)، همواره مهم‌ترین تکیه گاه شمرده می‌شد، افزود: این شیوه برگرفته از روش پیامبر اکرم (ص) و مولای متقیان حضرت علی (ع) بود که در قیام عاشورا به اوج خود رسید و نماز، مهم‌ترین پشتوانه حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش در این قیام جاویدان شد.
رضوی نسب در دیگر بخش سخنان خود با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: در حالی که میلیون‌ها عزادار ایرانی و عاشق حضرت اباعبدالله در عاشورای حسینی مشغول عزاداری بودند، تعدادی از پیاده‌نظام خیابانی جریان فتنه قبل از ظهر عاشورا بی آنکه در عزای سالار شهیدان شرکت کنند، با برگزاری تجمع‌های غیرقانونی در برخی خیابان‌های تهران که هیچ شباهتی با عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) نداشت، به طرح شعارهای ضد انقلابی و ساختار شکنانه پرداختند که از همان موقع عزاداران حسینی به مقابله با آنها پرداختند، اما این فتنه برای همیشه خاموش ماند و حماسه عاشورا و نماز در جلوه‌ای دیگر نمایان شد.
وی با اشاره به سیل‌های اخیر کشور اظهار داشت: دولتمردان و نمایندگان مجلس انقلابی هوشیار باشند که ایران اسلامی با کمبود آب مواجه است و مقام معظم رهبری بارها به این مهم پرداخته است، لذا با اجرای طرح‌های آبخوان داری و آبخیزداری باید این آب‌ها ذخیره شده و به صورت آب شرب در اختیار مردم قرار گیرد.