نمایش آثار جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان در وزارت بهداشت

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان از ۱۸ مهر ۱۴۰۰ در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایش در می‌آید و تا پایان ۲۴ مهر ادامه دارد. در ششمین دوره جشنواره سلامت روان که در سه بخش با موضوع آزاد، […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان از ۱۸ مهر ۱۴۰۰ در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایش در می‌آید و تا پایان ۲۴ مهر ادامه دارد.
در ششمین دوره جشنواره سلامت روان که در سه بخش با موضوع آزاد، موضوع سلامت روان و موضوع کووید ۱۹ (کرونا) برگزار شد، ۳۰ هزار اثر از ۴ هزار عکاس از ۸۱ کشور جهان (۵۸ درصد عکاسان خارجی و ۴۲ درصد عکاسان ایرانی) به دبیرخانه جشنواره رسید و از سوی یک هیأت داوری بین‌المللی ارزیابی و داوری شد.
این جشنواره با ایجاد بستری برای هم‌افزایی و هم‌فکری از منظر دیدگاه‌های متنوع فرهنگی و افزایش آگاهی عمومی در زمینه سلامت روان و حساس کردن جامعه، می‌تواند سبب ارتقای سطح سواد سلامت روانی اجتماعی افراد، و افزایش شاخص‌های سلامت روان شود.
محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان دبیر جشنواره و علی سامعی نماینده فیاپ در ایران به عنوان مدیر هنری و مدیر بخش بین الملل جشنواره حضور دارند.
جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان هر ساله با هدف افزایش آگاهی سلامت روان جامعه با استفاده از هنر عکاسان ایران و جهان و به منظور بازآفرینی و ارائه مؤثر موضوعات روان‌شناختی، توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، با حمایت دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت و با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

منبع : مهر نیوز