نمایش «ثقه‌الاسلام» بازآفرینی یک اتفاق مهم تاریخی بود

به گزارش سردبیر پرس، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه تماشای این نمایش در جمع خبرنگاران گفت: گروه‌های شهرستانی اجراهای خوبی داشتند؛ این دوستان عزیزمان از تبریز با اجرای خود اتفاق مهم تاریخی را بازگو کردند؛ موضوع «ثقه‌الاسلام» از جمله موضوعاتی است که تاکید شده بود کارهای نمایشی درباره آن تهیه شود. وی افزود: در همین راستا […]

به گزارش سردبیر پرس، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه تماشای این نمایش در جمع خبرنگاران گفت: گروه‌های شهرستانی اجراهای خوبی داشتند؛ این دوستان عزیزمان از تبریز با اجرای خود اتفاق مهم تاریخی را بازگو کردند؛ موضوع «ثقه‌الاسلام» از جمله موضوعاتی است که تاکید شده بود کارهای نمایشی درباره آن تهیه شود.
وی افزود: در همین راستا امسال علاوه بر اینکه نمایش «کلنل» به روی صحنه رفت شاهد اجرای نمایش «ثقه‌الاسلام» نیز بودیم.
اسماعیلی تصریح کرد: باید از دوستان عزیز تبریزی به خاطر زحمتشان تشکر کنم و بتوانیم همین نگاه را در بازآفرینی وقایع مهم تاریخی کشور ادامه دهیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره وجه تمایز جشنواره تئاتر فجر امسال با سال‌های گذشته تصریح کرد: جشنواره امسال خیلی بومی شده و با اقتضائات سنتی و تاریخی کشورمان متناسب است.
استاد دانشگاه تهران تاکید کرد: با نگاه به همه مناطق کشور و حاکم شدن عدالت فرهنگی شاهد بروز استعدادهای خوبی هستیم و از این رو در بهترین سالن‌های شهر تهران گروه‌های شهرستانی فرصت اجرا دارند.
نمایش تاریخی ثقه الاسلام توسط شهرداری منطقه ۲ تبریز و با حمایت موسی علی‌پور زنوزی شهردار این منطقه تولید شد و از دوم آذر به مدت ۱۰ روز در تبریز به روی صحنه رفت که با استقبال خوب علاقه مندان برخوردار شد.
تئاتر ثقه الاسلام به نویسندگی امیر علیزادگان و به کارگردانی امیر حجازی به نمایش درآمد.

منبع : مهر نیوز