نماینده لبنانی: منازعه موجودیت با رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وبگاه العهد، «بلال عبدالله» از نمایندگان پارلمان لبنان تاکید کرد: اقدام چالش برانگیز کابینه جدید دشمن صهیونیستی در تعرض یکی از وزرای افراط گرای آنها به مسجدالاقصی که موجب تحریک احساسات ملی و دینی شد، بیانگر این واقع است که منازعه موجودیتی با رژیم صهیونیستی همچنان ادامه خواهد […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وبگاه العهد، «بلال عبدالله» از نمایندگان پارلمان لبنان تاکید کرد: اقدام چالش برانگیز کابینه جدید دشمن صهیونیستی در تعرض یکی از وزرای افراط گرای آنها به مسجدالاقصی که موجب تحریک احساسات ملی و دینی شد، بیانگر این واقع است که منازعه موجودیتی با رژیم صهیونیستی همچنان ادامه خواهد داشت و فلسطین همچنان مساله اساسی و مرکزی ما باقی می ماند.
وزارت خارجه لبنان نیز شامگاه گذشته در بیانیه ای تعرض ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کرده بود.
وزارت خارجه لبنان، این اقدام را اهانتی خطرناک به حریم مسجدالاقصی توصیف کرده بود که بیانگر تشدید سیاست های افراط گرایانه از سوی کابینه جدید رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، حقوق و مقدسات آنهاست.
گفتنی است ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی صبح روز گذشته در اقدامی تحریک آمیز وارد مسجدالاقصی شد. این اقدام وی که تنها در راستای تحریک احساسات فلسطینی ها و مسلمانان جهان انجام شد با واکنش های متعددی از سوی طرف های فلسطینی و منطقه ای همراه شد. سازمان ملل متحد نیز در واکنش به این رخداد بر لزوم حفظ وضع موجود در قدس و مسجدالاقصی تاکید ورزیده است.

منبع : مهر نیوز