نهمین کنگره بین‌المللی طب تولیدمثل در یزد برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی‌محمد عبدلی روز چهارشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: نهمین کنگره بین المللی طب تولیدمثل ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه و چهارمین کنگره ژنتیک تولیدمثل ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه در یزد برگزار می شود. وی با بیان اینکه کنگره امسال برای اولین بار به صورت مجازی برگزار می شود، […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی‌محمد عبدلی روز چهارشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: نهمین کنگره بین المللی طب تولیدمثل ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه و چهارمین کنگره ژنتیک تولیدمثل ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه در یزد برگزار می شود.
وی با بیان اینکه کنگره امسال برای اولین بار به صورت مجازی برگزار می شود، افزود: هدف از برگزاری این کنگره، تشویق محققان جوان برای انجام کارهای پژوهشی است.
دبیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی تطب تولیدمثل عنوان کرد: امسال ۵۰۰ خلاصه مقاله به دبیرخانه این کنگره رسید که ۳۰۰ مورد آن تحقیقات دانشجویی است و در نهایت نیز ۱۵ مقاله برتر دانشجویی انتخاب شد که ۱۳ مورد آن مربوط به کنگره طب تولیدمثل و دو مورد نیز مربوط به کنگره ژنتیک تولیدمثل است.
عبدلی یادآور شد: ۱۰ مقاله خارجی نیز از کشورهای هلند، اندونزی، مالزی و ترکیه به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.
وی همچنین از حضور سخنرانان مدعو در این وبینار خبر داد و گفت: این سخنرانان از کشورهای آمریکا، کانادا، هلند، انگلیس، استرالیا، نیوزلند، اسپانیا، ترکیه، عمان و یونان در این کنگره سخنرانی خواهند کرد.
عبدلی با بیان اینکه این کنگره به زبان انگلیسی برگزار می شود، اظهار د اشت: در مجموع ۳۹ سخنران در کنگره بین المللی طب تولیدمثل و ۱۸ سخنران نیز در کنگره ژنتیک تولیدمثل سخنرانی خواهند کرد.