نوید بارندگی از اوسط آبان‌ماه در خراسان جنوبی

جواد نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهارکرد: افزایش دمای هوا را طی یکی دو روز گذشته در استان شاهد بودیم و امروز و فردا نسبت به شرایط معمول فصل سه تا پنج درجه افزایش دما در منطفه قابل پیش بینی است. وی تصریح کرد: پنج شنبه تا جمعه سرعت وزش باد در استان […]

جواد نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهارکرد: افزایش دمای هوا را طی یکی دو روز گذشته در استان شاهد بودیم و امروز و فردا نسبت به شرایط معمول فصل سه تا پنج درجه افزایش دما در منطفه قابل پیش بینی است.
وی تصریح کرد: پنج شنبه تا جمعه سرعت وزش باد در استان تشدید و سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی یادآور شد: دمای هوا از روز جمعه تا شنبه هفته آینده در استان روند کاهشی دارد و قدری خنک تر می شود.
نخعی با اشاره به اینکه امروز تا جمعه از ساعت عصر تا شب برای نواحی شمالی استان افزایش ابر را انتطار داریم، بیان داشت:از عصر پنج شنبع تا صبح جمعه برای برخی از نقاط شمالی استان احتمال بارش دور از انتظار نخواهد بود.
وی گفت: در شبانه روز گذشته سربیشه با کمینه هشت درجه خنک ترین شهر استان و دهسلم با بیشنه دمای ۳۸ درجه گرمترین ایستگاه استان بوده است.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته روند تغییرات دما در مرکز استان بین ۱۲ و ۳۰ درجه سلسیوس بوده و دمای کنونی بیرجند ۱۹ درجه سلسیوس بالای صفر می‌باشد که نسبت به مدت مشابه روز قبل یک درجه کاهش پیدا کرده است.
نخعی خاطرنشان کرد: شاید برای بارندگی ها در منطقه خراسان جنوبی روز و حتی هفته مشخصی نتوان تعیین کرد اما آنچه آمار بلند مدت و پیش بینی فصلی نشان می دهد معمولا از اوسط آبان ماه بارندگی ها در استان شروع و امسال هم پیش بینی می شود از اوسط فصل پاییز تا اوسط فصل زمستان شرایط نرمال حتی بالاتر از نرمال را در استان تجربه کنیم .