نگاه امام(ره) به مردم تشریفاتی نبود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره)، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت درگذشت آیت الله صافی گلپایگانی، گفت: امیدوارم خداوند متعال او، امام (ره) و همه شهدای گرانقدر را سر سفره امام علی (ع) میهمان کند و عاقبت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره)، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت درگذشت آیت الله صافی گلپایگانی، گفت: امیدوارم خداوند متعال او، امام (ره) و همه شهدای گرانقدر را سر سفره امام علی (ع) میهمان کند و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.
وی با بیان اینکه برای مصلحان دینی، دو محور توکل بر خدا و همراهی با مردم، محور اصلی برای حرکت مصلحانه است، گفت: امام (ره) نیز در قرن حاضر به عنوان یک مصلح بزرگ، هم توکل بر خدا و هم همراهی کردن با مردم را برای ایجاد یک تحول عظیم، اصل قرار داده‌اند.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: ترجمان جمهوری اسلامی به مردم سالاری دینی، نشان‌دهنده نقش محوری مردم در تفکر امام است، اگر امام (ره) از مردم دم می‌زد، مثل بسیاری از سیاسیون که دم از مردم می‌زنند، اما توجهی به خواست و اراده مردم ندارند، نیست، زیرا نگاه امام به مردم، نگاه تشریفاتی و سیاسی مصطلح نبود، بلکه امام، مردم و حضور و مشارکت آنها را باور داشت.
رئیسی تاکید کرد: امام (ره) به ما و همه مسئولان سفارش می‌کرد به فقرا و کوخ نشینان توجه کنیم، در نگاه امام، توجه به خواست مردم، یک حقیقت و نشأت گرفته از یک باور بود.
وی با اشاره به این‌که نگاه امام به مردم، جلوه‌های مختلفی داشته و دارد، تاکید کرد: امروز هم هر کجا به مردم میدان داده‌ایم، موفق بوده‌ایم و مشکلات ما نیز همان جایی است که مردم حضور پیدا نکرده‌اند.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه مردم آمادگی دارند در هر میدانی حضور پیدا کنند، افزود: ما از مکتب امام (ره) درس گرفته‌ایم که در دولت مردمی، موفقیت‌های خود را با حضور و در معرض مردم تعریف کنیم.
رئیسی اضافه کرد: تحول و عدالت با حضور مردم شکل می‌گیرد، عدالت با حضور مردم اجرا می‌شود و ما در این زمینه، کارگزار و خادم مردم هستیم. در دولت مردمی، مردم باوری و اجرای عدالت که هم خواست مردم و هم پیام امام (ره) بوده، دو موضوع محوری است.
تکمیل می‌شود…

منبع : مهر نیوز