نگهداری از محیط زیست باید با محوریت مردم انجام شود

حجت الاسلام مسلم سعادت پور در حاشیه مراسم کاشت نهال در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به اینکه باید به حفظ محیط زیست کمک کرد اظهار داشت: امنیت و آسایش امروز ما مدیون بزرگان و شهدای عزیزی است که وقتی نهالی می کاریم به یاد شهیدان باشیم تا ماندگار شود. وی افزود: هر […]

حجت الاسلام مسلم سعادت پور در حاشیه مراسم کاشت نهال در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به اینکه باید به حفظ محیط زیست کمک کرد اظهار داشت: امنیت و آسایش امروز ما مدیون بزرگان و شهدای عزیزی است که وقتی نهالی می کاریم به یاد شهیدان باشیم تا ماندگار شود.
وی افزود: هر کاری که با محور مردم انجام شد ماندگار می ماند.
دادستان لامرد افزود: طبق روایات کاشت درخت، صدقه جاریه است و تا زمانی که سبز است و ثمر می دهد بعنوان یک صدقه جاریه و ثواب می نویسند.
او گفت: محیط زیست و انجمن های مردم نهاد فرهنگ سازی کنند، تا مردم پسماند و زباله ها خود را جمع کنند.
مرتضی نکوگو رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لامرد هم در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: یکی از سیاست های توسعه فضای سبز کاشت نهال های بومی منطقه است که ۲۲۵هکتار در اشکنان، ۵۰ هکتار در خیرگو، و هم اکنون نیز ۴۰ هکتار در ارتفاعات تابناک لامرد در حال کاشت و یا کاشته شدن است.
وی اظهار داشت: طرح ملی جنگلانه که در ۴۰ هکتار و در ارتفاعات تابناک در حال انجام است، فرصتی مناسب برای اجرای فضاهای سبز به شمار می رود.
وی گفت: اجرای این طرح در قالب ماده سه منابع طبیعی و ابخیزداری است که به صورت مشارکتی نهال کاشت می شود.
وی با اشاره به اینکه در نقاط مختلف شهرستان با شهرداری ها طرح های مشارکتی اجرا می شود، اظهار داشت: این مکان یک منطقه محصور شده است و موارد حفظ و نگهداری به خوبی انجام می شود.

منبع : مهر نیوز