نیازمند ترویج «معارف نبوی» برای ترویج وحدت در جامعه هستیم

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام مرتضی مطیعی شامگاه سه شنبه در دیدار با اعضای شورای راهبردی و کادر اجرایی مؤسسه فرهنگی تربیتی سیدالشهدا (ع) شاهرود به میزبانی دفتر خود ضمن بر شمردن ویژگی‌های جامعه مطلوب نبوی بیان کرد: گام برداشتن در مسیر مکارم اخلاق یکی از ویژگی این جامعه است. وی با بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام مرتضی مطیعی شامگاه سه شنبه در دیدار با اعضای شورای راهبردی و کادر اجرایی مؤسسه فرهنگی تربیتی سیدالشهدا (ع) شاهرود به میزبانی دفتر خود ضمن بر شمردن ویژگی‌های جامعه مطلوب نبوی بیان کرد: گام برداشتن در مسیر مکارم اخلاق یکی از ویژگی این جامعه است.
وی با بیان اینکه جامعه امروز بیش از هر دوران دیگری به توجه به مکارم اخلاق و سیره پیامبر اکرم (ص) نیاز دارد، افزود: باید از همه ابزارها در راستای نیل به این هدف استفاده کرد که در این راستا مؤسسات فرهنگی و آموزشی و دینی و… بسیار نقش مهمی دارند.
امام جمعه سمنان با بیان اینکه فعالیت در محور مساجد از جمله اقدامات قابل تقدیر است، ابراز کرد: اگر ارکان مساجد نسبت به برنامه‌ها و رویکردهای فرهنگی تشکل‌های فرهنگی توجیه شوند، مدیریت فرهنگی مسجد را به آن تشکل واگذار می‌کنند.
مطیعی با بیان اینکه تشکل‌های فرهنگی بر محور مساجد محروم و کم برخوردار استان متمرکز شده و فعالیت‌هایشان را توسعه دهند، گفت: امروز نیاز داریم که در این فضاها کارهای فرهنگی بیشتری صورت دهیم.
وی افزود: نظام و انقلاب به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی نیازمند جوانانی مؤمن، انقلابی، پای کار و دارای عزم و اراده است.
حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا حسینی مسئول مؤسسه سیدالشهدا (ع) شاهرود نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد درباره اقدامات و فعالیت‌ها، گفت: این مؤسسه از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای برنامه‌های تبلیغی استفاده می‌کند.