نیاز روزانه کشور به بنزین حدود ۱۰۰ میلیون لیتر است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار اسداله حاجی زمانی عصر چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب ارس به دشت شبستر و مرند و تبریز گفت: روزانه به طور میانگین در کشور به ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین نیاز داریم که ۴۵ درصد بنزین مورد نیاز کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پالایشگاه ستاره خلیج […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار اسداله حاجی زمانی عصر چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب ارس به دشت شبستر و مرند و تبریز گفت: روزانه به طور میانگین در کشور به ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین نیاز داریم که ۴۵ درصد بنزین مورد نیاز کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تأمین می‌شود.
وی افزود: یک پالایشگاه دیگر در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) احداث می‌شود و به تولید روزانه بنزین در کشور ۱۳ میلیون لیتر اضافه خواهد شد.
حاجی زمانی افزود: این مجموعه با نگاه رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و با محور قراردادن روحیه جهادی، سلامت نفس و صداقت و در راستای سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور و رسیدن به اهداف افق ایران ۱۴۰۴ با رویکرد اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مجموعه تخصصی مجرب، زبده و توانمند تا به حال توانسته است ضمن بکارگیری پیمانکاران داخلی و تربیت مدیران لایق در اجرای پروژه‌های ملی در رشته و گرایش‌های مختلف از جمله نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت و معدن، خطوط انتقال گاز، راه و باند، ساخت بنادر، سد و سازه‌های دریایی، صنعت برق، مخابرات و فناوری اطلاعات (ICT) و کشاورزی قابلیت اجرای پروژه‌های عظیم را به منصه ظهور بگذارد.
وی سپس درخصوص خط انتقال آب ارس به دشت شبستر و مرند و تبریز گفت: این خط انتقال آب یکی از پروژه‌های مهم استان آذربایجان شرقی است، این طرح می‌تواند دغدغه تنش آبی این استان را برطرف کند.
حاجی زمانی با اشاره به اینکه این پروژه آبرسانی بیش از ۳.۵ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، افزود: تلاش می‌کنیم این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه بیش از ۶۲ پروژه سدسازی و پایاب توسط این مجموعه انجام شده است، گفت: ۶۴۰۰ کیلومتر نیز پروژه خط انتقال آب توسط این مجموعه اجرا شده است.

منبع : مهر نیوز