هدف دشمن از اغتشاشات سال قبل، ایجاد گسل‌های قومی مذهبی بود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع امروز سه شنبه در مراسم جشن هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام (ص) که با حضور علمای تشیع و اهل سنت و آحاد مردم در مجتمع فرهنگی سلمان فارسی در جویم برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام (ص) گفت: برای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع امروز سه شنبه در مراسم جشن هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام (ص) که با حضور علمای تشیع و اهل سنت و آحاد مردم در مجتمع فرهنگی سلمان فارسی در جویم برگزار شد ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام (ص) گفت: برای تحقق وحدت عملی در جامعه اسلامی ارکانی مورد نیاز است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس تشریح کرد: رکن اول روحیه و انگیزه اصلاح‌گری است و اگر ما نسبت به جامعه خود احساس مسؤلیت کردیم و با یک نگاه یکپارچه در مقابل این خاک و وطن که هزاران خون برای شکوفایی و سربلندی و بالندگی آن ریخته شده و زحمات زیادی کشیده شده احساس مسؤلیت کردیم زمینه تحقق اصلاحگری را در جامعه فراهم کرده‌ایم که این زمینه‌سازی منجر به وحدت عملی نیز خواهد شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین قانع با اشاره به آیاتی از سوره هود به اصل راهبردی اصلاح گری و تبیین آن در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: بین انسان صالح و انسان مصلح فاصله زیادی وجود دارد و آنچه سبب عاقبت بخیری امت اسلامی می‌شود وجود کثیری از انسان‌های مصلح است.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: همه ما در یک کشتی نشستیم، قرآن ما مشترک، پیامبر ما مشترک، هدف ما مشترک و ساختار ما هم مشترک است و در سایه این همه مشترکات می‌توانیم به یک اصلاح گری خیرخواهانه دست پیدا کنیم.
مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس افزود: عبادت خدا اجتناب از طاغوت است و اگر عبادت خدا در کنار اجتناب از طاغوت هر دو در یک جامعه باشد، هدایت الهی تحقق پیدا می‌کند.
قانع اضافه کرد: دشمن برای از بین بردن حاکمیت قرآن و تحقق نقشه‌های خود موضوع انقلاب جنسی را در جامه ایده پردازی می‌کند و دین زدایی و قبح زدایی از مسائل جنسی و ایجاد بی بندوباری در آحاد مردم خصوصاً زنان از نقشه‌ها و اهداف دشمن است و این موضوع ریشه تاریخی زیادی دارد.
وی افزود: این انقلاب جنسی نه رهبر داشت و نه هیچ قهرمانی آن را هدایت می‌کرد اما هدف این پروژه فرضی این بود که در جمهوری اسلامی پنج گسل مذهبی، قومیتی، جنسیتی، طبقاتی اقتصادی و نسلی سنی ایجاد کند.
حجت الاسلام والمسلمین قانع خاطرنشان کرد: دشمن این پروژه را روی یک خانم و آن هم مهسا امینی پیاده می‌کند که این خانم از مذهب اهل سنت و از قوم کرد و یک زن در رده سنی جوانی است و مشخص است که هدف دشمن ایجاد تفرقه و نفاق میان اقوام و مذاهب ایرانی است که سال‌ها در کنار یکدیگر به صورت مسالمت آمیز زیسته‌اند.
وی افزود: این پروژه، پروژه بسیار پیچیده‌ای بود و دشمن بنا داشت از این گسل‌ها شکاف عمیق طبقاتی و تفرقه و نفاق را بین آحاد مختلف جامعه ایجاد کند اما هوشیاری مردم نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس در پایان گفت: امروز با تبیین و روشنگری در طبقات مختلف جامعه و اجتناب از طاغوت زمینه تحقق وحدت عملی در تمام بلاد و سرزمین‌های اسلامی فراهم می‌شود.
درحاشیه این مراسم، مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس ضمن بازدید از مکان درحال ساخت فاطمیه در روستای تلفیقی هرم با حضور در منزل طالبی از فعالین دینی و اجتماعی از ایشان و فرزندشان حجت الاسلام طالبی تقدیر کرد.

منبع : مهر نیوز