هرج و مرج و نا آرامی پس از اعلام نتایج انتخابات در کار نخواهد بود

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری عراقی نینا، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، به مردم این کشور در مورد عدم وقوع هرج و مرج و ناآرامی همزمان با اعلام نتایج شمارش آرا در رأی گیری همگانی اطمینان داد. الاعرجی گفت: انتخابات امروز به واسطه اقدامات عملی بسیار با انتخابات پیشین تفاوت دارد، […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری عراقی نینا، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، به مردم این کشور در مورد عدم وقوع هرج و مرج و ناآرامی همزمان با اعلام نتایج شمارش آرا در رأی گیری همگانی اطمینان داد.

الاعرجی گفت: انتخابات امروز به واسطه اقدامات عملی بسیار با انتخابات پیشین تفاوت دارد، به طوری که وضعیت امنیتی بسیار خوب است و این امر ما را به اعمال اقدامات امنیتی ملایم تری که رسیدن به مراکز رأی گیری را برای رأی دهندگان آسان می سازد فرا می خواند.

وی با اشاره به اعتماد مردم به اقدامات کمیسیون انتخابات و شفافیت در اعلام نتایج رأی گیری افزود: دست یابی ناظران نهادهای سیاسی به نتایج رأی گیری ویژه به مردم اطمینان زیادی داد و موجب گسترش اعتماد در میان آنها شد.

مشاور امنیت ملی عراق تصریح کرد که کمیته عالی امنیت انتخابات سلسله اقدامات و طرحهای امنیتی را تنظیم کرده است که هم اکنون بسیار خوب در حال اجرا است و همانطور که برنامه ریزی شده پیش می رود.

وی خاطر نشان کرد که حضور ناظران بین المللی و سازمان های داخلی باور به شفافیت در فرآیند انتخابات را تقویت می کند.

الاعرجی در خصوص سوءاستفاده از بیت المال و بودجه دولتی برای اثرگذاری بر افکار رأی دهندگان تأکید کرد که ملت عراق ایمان و اطمینانی دارند که در برابر پول هیچ حزبی تسلیم نمیشود، به جز برخی افراد ضعیف النفس که در ازای دریافت پول رأی نمی دهند که آن هم بر روند کلی رأی گیری هرگز تأثیر نخواهد گذاشت.

وی در پایان تصریح کرد که حزب یا فرد سیاستمداری که بخواهد با بیت المال رأی کسب کند به نفع کشورش کار نمی کند.

منبع : مهر نیوز