هرمزگان می تواند مرجع توسعه اقتصاد دریا محور شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، احسان کامرانی دوشنبه شب در آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به پتانسیل‌های استان، عنوان کرد: قرار گرفتن استان هرمزگان در جوار خلیج همیشه فارس و دریای عمان ظرفیت‌های بی بدیلی را برای رشد و توسعه آن مهیا کرده است. وی افزود: توجه به ظرفیت‌های دریایی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، احسان کامرانی دوشنبه شب در آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به پتانسیل‌های استان، عنوان کرد: قرار گرفتن استان هرمزگان در جوار خلیج همیشه فارس و دریای عمان ظرفیت‌های بی بدیلی را برای رشد و توسعه آن مهیا کرده است.
وی افزود: توجه به ظرفیت‌های دریایی به ویژه اقتصاد دریا محور مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است و در همین راستا مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی توسعه دریا محور را به سران قوا ابلاغ کردند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریا محور فرصت استثنایی برای رشد و پیشرفت روز افزون مناطق ساحلی به ویژه استان هرمزگان است که باید غنیمت شمرد.
کامرانی، تصریح کرد: از فرصت‌های دریایی برای توسعه کشور و استان‌های ساحلی به نحوه شایسته استفاده نشده است و ضروری است دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی و پژوهشی با اقدامات عملی زمینه بهره گیری از این استعدادها را در راستای اعتلای هرمزگان مهیا کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: با پتانسیل‌های مطلوبی که هرمزگان در حوزه سواحل و دریا دارد استان می‌تواند در زمینه اقتصاد دریا محور در بین استان‌های ساحلی مرجع باشد.
وی تصریح کرد: توسعه چشمگیر هرمزگان در حوزه صنعت زمینه ساز ایجاد شکاف‌های در بخش‌های مختلف گردیده است که ضروری است نخبگان و دانشگاهیان برای کاهش این شکاف‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: هرمزگان دارای نخبگان و استعدادهای بسیاری در بخش‌های مختلف است که نیازمند شناسایی برای بهره گیری از ظرفیت‌های آنها می‌باشد.
وی، تصریح کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه مراکز علمی هرمزگان صاحب نیروهای انسانی متخصص در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصادی و صنعتی است که می‌توانند این بخش‌ها را مدیریت و راهبری کنند.
کامرانی افزود: تقویت و ارتقا جایگاه بنیاد نخبگان استان هرمزگان ضروری است در دستور کار بنیاد ملی نخبگان کشور قرار گیرد.
در پایان آقای دکتر بابک شکرالهی به سمت رئیس جدید بنیاد نخبگان استان هرمزگان معرفی و از خدمات دکتر وحید عامری با اهدا لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.