هزینه ۱۰ میلیارد تومانی کمیته امداد کردستان برای سالمندان

رضا طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۶۰ هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۵۴ هزار نفر و به میزان ۳۷ درصد جزو سالمندان هستند. وی با بیان اینکه از این تعداد سالمند ۴۴ درصد زن و ۵۶ درصد مرد هستند، افزود: همچنین […]

رضا طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۶۰ هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۵۴ هزار نفر و به میزان ۳۷ درصد جزو سالمندان هستند.
وی با بیان اینکه از این تعداد سالمند ۴۴ درصد زن و ۵۶ درصد مرد هستند، افزود: همچنین ۳۲ هزار مددجوی سالمند ساکن روستا و ۲۲ هزار نفر از سالمندان نیز ساکن شهرها هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: هم‌اکنون مسن‌ترین مددجو یک زن ۱۳۲ ساله است که در سنندج زندگی می‌کند.
طوسی ادامه داد: یک‌هزار و ۸۲ نفر از این سالمندان جزو بیماران زمین‌گیر هستند که در ۶ ماهه نخست امسال هفت میلیارد تومان برای درمان این مددجویان هزینه شده است.
وی تصریح کرد: همچنین یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای هزینه نگهداری در منزل این مددجویان پرداخت شده است.
طوسی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان نیز برای ارائه خدمات ویژه به هزار و ۵۳۹ مددجوی سالمند پرداخت شده است.
وی افزود: جمع کل اعتبارات هزینه شده برای سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بوده است.
هشتم مهر تا ۱۴ مهر ماه با عنوان هفته تکریم سالمندان نامگذاری شده است.

منبع : مهر نیوز