هشدارهای لازم جهت مقابله با سیلاب به مردم داده شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی محمد زنگانه، عصر یکشنبه در جلسه فوق‌العاده مدیریت بحران اظهار کرد: هشدارهای لازم به مردم جهت عدم حضور در حریم رودخانه‌ها و تردد در محورهای مواصلاتی سیل گیر صادر شود. وی با اشاره به اینکه احتمال سیلاب در محورهای ناهار خوران و توسکستان وجود دارد که محدود کردن ترددها […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی محمد زنگانه، عصر یکشنبه در جلسه فوق‌العاده مدیریت بحران اظهار کرد: هشدارهای لازم به مردم جهت عدم حضور در حریم رودخانه‌ها و تردد در محورهای مواصلاتی سیل گیر صادر شود.
وی با اشاره به اینکه احتمال سیلاب در محورهای ناهار خوران و توسکستان وجود دارد که محدود کردن ترددها ضروری است، افزود: با همراهی شهرداری گرگان ماشین آلات برای امداد رسانی احتمالی به روستای زیارت آمادگی داشته باشند.
استاندار گلستان گفت: بر اساس آخرین ارزیابی هواشناسی، ۳ تا ۶ ساعت قبل از شدت بارش‌ها راهداری تردد در مسیر توسکستان، درازنو را محدود و یا مسدود کند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر آمادگی کامل جهت امداد رسانی احتمالی در بروز سیلاب را دارد، افزود: همچنین در مسیرهای احتمالی شناسایی مادران باردار، بیماران خاص صورت گرفته که در صورت نیاز خدمت رسانی می‌شود.
زنگانه اظهار کرد: در محدوده شرق استان نیز فرمانداران نسبت به مخاطرات احتمالی سیلاب هوشیار باشند.
وی یادآور شد: فرمانداران ساحلی توجه داشته باشند که از دوشنبه تا چهارشنبه فعالیت‌های دریایی ممنوع خواهد بود.
استاندار گلستان گفت: بنده در مدت زمان بحران پیش رو در استان خواهم بود و تمام مدیران مرتبط نیز در استان حضور داشته باشند.
منبع : مهر نیوز