هشدار فرانسه به اتباع خود درباره سفر به چین

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از سی‌اِن‌بی‌سی، وزارت خارجه فرانسه امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای به شهروندان خود توصیه کرد که از سفر به چین خودداری کنند. در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه فرانسه در این باره آمده است که دلیل این هشدار شیوع «کرونا» است و لذا بهتر است شهروندان درصورتی […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از سی‌اِن‌بی‌سی، وزارت خارجه فرانسه امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای به شهروندان خود توصیه کرد که از سفر به چین خودداری کنند.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه فرانسه در این باره آمده است که دلیل این هشدار شیوع «کرونا» است و لذا بهتر است شهروندان درصورتی که دلایلی «ضروری» ندارند، به چین سفر نکنند.
این درحالیست که «انیس بوزن» وزیر بهداشت فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که شمار افرادی که در این کشور به ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nCoV) مبتلا شده‌اند، به ۱۱ نفر افزایش یافته است.
به گفته وی یکی از مبتلایان شهروند بریتانیاست که در ۲۴ ژانویه از سنگاپور وارد این کشور شده و این ویروس را به دیگران منتقل کرده است؛ یکی از این افراد نیز کودک است.
گفتنی است ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nVoC) برای اولین بار ۱۲ دسامبر در شهر «ووهان» چین شناسایی شد.
کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر، اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این بیماری مبتلا شده‌اند.