هشدار نخست وزیر سودان درباره احتمال وقوع جنگ داخلی

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «عبدالله حمدوک» نخست وزیر سودان در اظهاراتی با اشاره به اعتراضات اخیر در این کشور و فرصتی که به موجب این اعتراضات برای دشمنان ایجاد می شود، نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار داد. اعتراضات اخیر سودان در واکنش به قطع یارانه سوخت انجام شد که با […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «عبدالله حمدوک» نخست وزیر سودان در اظهاراتی با اشاره به اعتراضات اخیر در این کشور و فرصتی که به موجب این اعتراضات برای دشمنان ایجاد می شود، نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار داد.
اعتراضات اخیر سودان در واکنش به قطع یارانه سوخت انجام شد که با بستن خیابان ها از سوی معترضین همراه بود.
حمدوک گفت: در حال حاضر وخامت شرایط امنیتی اساساً به فاصله‌ای که میان گروه‌ها ایجاد شده، باز می‌گردد، این اختلافات شکافی را ایجاد کرده اند که دشمنان انقلاب و حامیان حاکمیت سرنگون شده از آن استفاده کرده و در میان ما نفوذ می کنند.
نخست وزیر سودان در ادامه گفت: بدون اصلاحات امنیتی سودان همچنان با تهدیدهای داخلی و خارجی مواجه خواهد بود.
او افزود: این اختلافات می‌توانند ما را به وضعیت آشوب و کنترل یافتن گروهک‌ها و گروه‌های مجرم کشانده، به گسترش درگیری‌ها میان تمامی گروه‌های ساکن کمک کرده و در نهایت به یک جنگ داخلی منجر شوند.
به گزارش مهر، سودان در سال ۲۰۱۹ صحنه اعتراضات گسترده مردمی بود که در نتیجه آن حکومت طولانی مدت «عمر البشیر» ساقط شده و یک دولت موقت بر سر کار آمد. این دولت موقت تا سال ۲۰۲۳ در قدرت خواهد بود و در این سال با برگزاری انتخابات سرنوشت دولت بعدی مشخص می شود.

منبع : مهر نیوز