هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران برگزار می شود

به گزارش سردبیر پرس، هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران به میزبانی شهر اصفهان و با حضور ۴۰ تن از هنرمندان و وزیر فرهنگ این کشور از دوم تا پنجم آذر برگزار می‌شود. در این رویداد هنرمندان ترکمنی در حوزه هنرهای تجسمی، موسیقی، صنایع دستی، فیلم و سینما آثار خود را به مخاطبان ارائه می‌کنند. هفته‌های […]

به گزارش سردبیر پرس، هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران به میزبانی شهر اصفهان و با حضور ۴۰ تن از هنرمندان و وزیر فرهنگ این کشور از دوم تا پنجم آذر برگزار می‌شود.
در این رویداد هنرمندان ترکمنی در حوزه هنرهای تجسمی، موسیقی، صنایع دستی، فیلم و سینما آثار خود را به مخاطبان ارائه می‌کنند.
هفته‌های فرهنگی یکی از اصلی‌ترین رویدادهای روابط فرهنگی و دیپلماسی عمومی است که بر اساس موافقت‌نامه‌های فرهنگی میان دو کشور و با حضور عالی‌ترین مقام فرهنگی برگزار می‌شود.
این رویداد با میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان متولی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، استانداری، شهرداری و حوزه هنری اصفهان برپا خواهد شد.
هفته فرهنگی ترکمنستان دوم آذر ماه، ساعت ۱۷:۳۰ در تالار هنر اصفهان، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار اصفهان و وزیر فرهنگ ترکمنستان افتتاح می‌شود.
در طول برگزاری هفته فرهنگی ترکمنستان علاوه بر اجرای گروه‌های موسیقی سنتی ترکمنستان، نمایشگاه صنایع دستی، آثار هنری و تجسمی، لباس سنتی، هفته فیلم ترکمنستان، نمایشگاه عکس در محل حوزه هنری اصفهان مجموعه تاریخی سعدی برقرار است.
در این رویداد فرهنگی، همچنین نشست ادبی مخدومقلی فراغی به عنوان یکی از مشاهیر مشترک دو کشور، با حضور شاعران و ادیبان ایران و ترکمنستان در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.