همایش جوانان احزاب اصلاح‌طلب در حمایت از مردم غزه

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، همایش جوانان احزاب اصلاح طلب در حمایت از مظلومان غزه صبح امروز با حضور خالدقدومی نماینده حماس در تهران برگزار شد. عباس خامه یار، دیپلمات سابق کشور در نشست جوانان احزاب اصلاح طلب که به منظور حمایت از مظلومان غزه اظهار داشت: عظمت این حماسه و این زلزله را اگر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، همایش جوانان احزاب اصلاح طلب در حمایت از مظلومان غزه صبح امروز با حضور خالدقدومی نماینده حماس در تهران برگزار شد.
عباس خامه یار، دیپلمات سابق کشور در نشست جوانان احزاب اصلاح طلب که به منظور حمایت از مظلومان غزه اظهار داشت: عظمت این حماسه و این زلزله را اگر بخواهیم تحلیل کنیم باید گفته‌های رهبران صهیونیست‌ها را ترجمه کنیم و همین کافی است. امروز خودشان اعتقاد دارند که به هشتاد سالگی نمی رسند و عظمت این حماسه را باید از زبان خود آنان شنید. در این شرایط که باید متحد باشند دارند به شکست خود اعتراف می‌کنند.
وی در ادامه در خصوص چرایی شروع عملیات، گفت: نباید این اتفاق را مقطعی دید و باید یک تصویر جامعی داشته باشیم. از ابتدای این جنگ دشمنان روانی راه انداختند. آنها مبدا حوادث اخیر را حماسه حماس می‌دانند در صورتی که طوفان الاقصی آغاز نیست بلکه معلول است و علت آن اشغال است و این اشغال سال‌ها است که شروع شده است.
مردم فلسطین مرگ عزتمند را ترجیح دادند
این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: صدها روستا در فلسطین با خاک یکسان شدند و حدود ۷۰۰ روستا چنین سرنوشتی داشته اما دوربین نبوده و این جنایت‌ها منتقل نشده است. شما برای اینکه عمق این فاجعه را بدانید به کتاب‌ها مراجعه کنید. کتاب پاکسازی قومی فلسطین نمونه آن است که این جنایت‌ها را مستند کرده است.
وی افزود: توهینی که به مسجد الاقصی شده را نگاه کنید این مسجد یکی از مقدس‌ترین مکان‌ها برای مسلمانان است که آنان به این مکان توهین کردند. صهیونیست‌ها سال‌هاست که به مردم فلسطین توهین می‌کنند. این یهودی سازی یک روندی است که سال‌ها شروع شده است. این رژیم سال‌ها مردم فلسطین را شکنجه و زندانی و به شیوه‌های مختلف تحقیر کرد.
رایزن سابق فرهنگی ایران در لبنان گفت: روزی نیست که فلسطینی‌ها شهید ندهند و این آمار خود صهیونیست‌ها است. آنها حتی دارو ندارند، از شش طرف در محاصره هستند و این مردم مرگ عزتمند را ترجیح دادند و این قیام انجام شد.
خامه یار سازش را یک روش شکست خورده دانست و اظهار داشت: آقای عرفات با تفنگ و با شاخه زیتون به سازمان ملل رفت و گفت ما صلح می‌خواهیم. بعد از کلی جلسه و مراحل هیچ گونه عمل مؤثری از طرف سازمان‌های بین المللی انجام نشد و آقای عرفات را نیز مسموم کردند.
وی در ادامه تاکید کرد: جوامع اسلامی نباید ناامید شوند و این ناامیدی از شکست هم بدتر است و با انقلاب اسلامی جوامع اسلامی امیدوارتر شدند و ما نباید ناامید شویم.
عبادی: این همایش سعی کرده انزجار خود را از جامعه جهانی نشان دهد
در ادامه این نشست، سجاد عبادی عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری در حمایت از مظلومان غزه ۱۵ آبان اظهار داشت: همه می‌دانیم جنگی ناعادلانه شکل گرفته و ۴ هفته از این جنگ گذشته که زمان زیادی است. متأسفانه در این مدت متأسفانه شاهد سکوت جامعه جهانی در برابر این جنایت هستیم و تا امروز بیش ۹ هزار نفر کشته شده‌اند.
وی با اشاره به سکوت جامعه جهانی گفت: جامعه جهانی هیچ گونه واکنشی نشان نداده است و البته ما معتقدیم حزب خدا پیروز می‌شود و شاهد شکست دشمن در منطقه خواهیم بود. حزب ما سعی کرده انزجار خود را از جامعه جهانی در قالب این همایش نشان دهد.
فلاحت پیشه‌: اسرائیل در مسیر محو شدن قرار گرفته است
حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی نیز در نشست جوانان احزاب اصلاح طلب که در حمایت از مظلومان غزه برگزار شد، اظهار داشت: درباره راه حل این اتفاق باید بگویم که ما بین جنگ و دیپلماسی هستیم هر چه ما به سمت دیپلماسی حرکت کنیم به نفع مردم فلسطین و جمهوری اسلامی است و هر چه به سمت جنگ برویم ضرر می‌کنیم.
وی افزود: گذشت زمانی که ۸۵ درصد رسانه‌های برتر دنیا در اختیار صهیونیست‌ها بود و امروز با یک واقعیتی تحت عنوان روایت‌گری قربانیان درگیر هستیم و در این روش روایت‌گری قربانی در غزه، همه خبرنگار هستند و این کشتار را روایت می‌کنند و نشان می‌دهند که صهیونیست‌ها چگونه کودکان را می کشند و این واقعیتی است که شکل گرفته است. بنابراین جریان دیپلماسی که شکل گرفته سعی می‌کند این جنگ زودتر تمام و صلح برقرار شود.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نصرالله با سخنرانی خود ماهیت جنگ را تغییر داد، گفت: امروز اسرائیل در مسیر محو شدن قرار گرفته و در واقع ریشه کن کردن حماس غیر ممکن است و این خود نشان دهنده محو شدن اسرائیل است. امروز نیز در سراسر جهان یک جریان یهودیت گریزی شکل گرفته و دلیل آن ظلم‌هایی است که صهیونیست‌ها انجام داده‌اند.
وی افزود: نتانیاهو امروز متهم شده و سعی می‌کند جنگ را گسترش دهد چراکه تنها راه گریز آن همین است و لذا به نظرم جنگ به مرحله نهایی رسیده و نتیجه آن محو شدن اسرائیل است.
کواکبیان: طوفان الاقصی حماسه حماس بود
مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری در نشست حمایت جوانان احزاب اصلاح طلب از مردم مظلوم غزه که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: در هیچ جنگی سابقه ندارد ۱۵۰۰ اسرائیلی کشته شود، برای همین این یک جنگ ساده نیست.
وی افزود: عملیات طوفان الاقصی یک حماسه است که از طرف حماس رخ داده است و این همه فشاری که در طول این سال‌ها به فلسطینی‌ها وارد آمده است، موجب شد تا آنان این حرکت را انجام دهند و اتفاقاً در نهایت نتیجه بسیار خوبی هم داشته است زیرا این جنگ بیشتر از تصور رژیم صهیونیستی طول کشیده است.
کواکبیان تاکید کرد: سقوط نتانیاهو نزدیک است لذا ما باید بدانیم این حماسه از دل خود حماس شکل گرفته و هیچ جریانی در پشت پرده نیست. حماس یک جریانی عظیمی است که از دل خود فلسطینی‌ها بلند شده است. حماس به‌دنبال جنگ نیست و در هیچ سطحی خواستار جنگ نیست بلکه حماس در حال دفاع از حق خود است.
دبیرکل حزب مردم سالاری در ادامه سخنان خود اذعان داشت: در خصوص موضع جمهوری اسلامی نیز گفتیم که ما از مردم غزه حمایت معنوی و رسانه‌ای می‌کنیم اما دخالت نظامی نداریم. در عین حال پذیرش قطعنامه‌ها نیز این را نشان می‌دهد، البته ما اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم اما آتش بس را پذیرفته‌ایم.
وی تاکید کرد: حال کشورهای اسلامی باید کاری انجام دهند اما متأسفانه بعضی از کشورها در حمایت از مردم فلسطین کوتاهی می‌کنند.
کواکبیان با بیان اینکه ما از دو کشور چین و روسیه انتظار یاری داریم، گفت: البته در بحث قطعنامه‌ها کمک کردند اما ما انتظار کمک بیشتر داریم که باید از سازمان ملل کمک بخواهند. ما انتظار داریم هر چه سریع‌تر آتش بس انجام شود و سازمان کنفرانس اسلامی نیز باید در این زمینه کمک کند.
خالد قدومی: مردم فلسطین در حال دفاع از خود در برابر اشغالگران هستند
خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران در نشست حمایت جوانان احزاب اصلاح طلب از مظلومان غزه که صبح امروز به همت حزب مردم سالاری برگزار شد، گفت: ما در فلسطین در حال دفاع از خود در مقابل نیروهای اشغالی هستیم زیرا تنها مردمی که بعد از جنگ جهانی دوم همچنان تحت اشغال زندگی می‌کنند، مردم فلسطین هستند و باید پرسید چرا باید اینگونه باشد؟
وی افزود: حرف نابودی اسرائیل حرفی خیالی نیست، این حرف حماس است و ۱۲۰ کشور جهان علیه اسرائیل صدها قطعنامه تصویب کرده و صادر کردند.
قدومی تاکید کرد: ما دو راه داریم یکی دیپلماسی که فلج شده است و یاسر عرفات این راه ثابت کرد. از سوی دیگر طبق قوانین بین‌المللی، مواقعی که مردمی زیر بار ظلم هستند، به راه دوم می‌روند که راه دفاع از خود با موشک، با تفنگ و… است لذا امروز چنین وضعیتی است و مردم غزه از خود دفاع می‌کنند.
نماینده جنبش حماس در ایران در ادامه سخنان خود با بیان آنکه متأسفانه برخی کشورها در این شرایط بحرانی سکوت کرده اند، اظهار داشت: در حال حاضر مردم غزه در شرایط سختی زندگی می‌کنند و حتی ابتدایی‌ترین امکانات را هم ندارند و این در حالی است که نتانیاهو اجازه ورود هیچ چیزی به خاک فلسطین را نمی‌دهد.
وی افزود: بیش از ۹ هزار شهید داده‌ایم که ۷۰ درصد آن کودکان و زنان هستند. مدارس، بیمارستان‌ها و… نابود شدند و مردم غزه بی خانه و مسکن شدند این در حالی است که مدیریت جنگ امروز را بایدن انجام می‌دهد. بیمارستان معمدانی نمونه و نتیجه این مدیریت است.
خالد قدومی با تاکید بر اینکه مقاومت همچنان می‌جنگد و دشمنان نابود خواهند شد، گفت: رژیم صهیونیستی بر روی فریبکاری تأسیس شده است و تمام فیلم‌ها و عکس‌هایی که منتشر می‌کند همه دروغ و فریب است و امروز خود صهیونیست‌ها معترف هستند که این جنگ انسانی و عادلانه نیست.
منبع : مهر نیوز