همایش شیرخوارگان حسینی در آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در این مراسم هفت هزار لباس منقش به سربند «یا صاحب‌الزمان (عج)»، شنل و روسری آماده به صورت رایگان در نقاط مختلف استان توزیع و به صورت هدیه به شیرخوارگان در ورودی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا اهدا شد. رئیس مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) آذربایجان‌غربی در حاشیه این مراسم در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در این مراسم هفت هزار لباس منقش به سربند «یا صاحب‌الزمان (عج)»، شنل و روسری آماده به صورت رایگان در نقاط مختلف استان توزیع و به صورت هدیه به شیرخوارگان در ورودی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا اهدا شد.
رئیس مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) آذربایجان‌غربی در حاشیه این مراسم در مصلی امام خمینی (ره) ارومیه گفت: مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) آذربایجان‌غربی امسال توانسته در ۷۵ نقطه استان اعم از مساجد و حسینیه‌ها هماهنگ شود.
امیرشجاع زاده اظهار کرد: همایش شیرخوارگان حسینی فردا همزمان با هفتم محرم ساعت هشت صبح در سراسر آذربایجان‌غربی برگزار شد.
وی بیان کرد: مراسم شامل سخنرانی، عزاداری و نیز نذرنامه خوانی در ۹۰ دقیقه برای رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی پیش‌بینی شده بود تا مشکلی در این هوای گرم به وجود نیاید.
شجاع‌زاده تصریح کرد: امسال محبان اهل‌بیت (ع) در شهرهای سنی‌نشین استان که پیگیر برگزاری مراسم در شهرشان بودند، همانند پنج سال گذشته شاهد همایش شیرخوارگان در شهرهای مهاباد، پیرانشهر و سردشت برگزار شد.
وی بیان کرد: همایش شیرخوارگان حسینی در ۳۷ نقطه ارومیه شامل حسینیه اعظم علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) در خیابان محراب، مسجد جامع علی‌ابن ابی‌طالب (ع)، مسجد امام حسین (ع) در شهرک بهداری و همچنین مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.
شجاع زاده افزود: از اهداف همایش شیرخوارگان حسینی این است که حضرت علی‌اصغر (ع) یکی از سندهای مظلومیت و حقانیت امام حسین (ع) بوده و ما می‌خواهیم به دنیا ثابت کنیم که اگر جنگ نابرابری هم اتفاق افتاده، کودکی که در این حادثه شهید شده، گناهی نداشته است.

منبع : مهر نیوز