همسان‌سازی بازنشستگان تامین اجتماعی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۲ ماده ۲۹ لایحه برنامه را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند. در بند الحاقی ۲ ماده ۲۹ لایحه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با هماهنگی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۲ ماده ۲۹ لایحه برنامه را به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.
در بند الحاقی ۲ ماده ۲۹ لایحه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با هماهنگی هیئت امنا، و کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان این سازمان به نحوی اقدام کند که ضریب حقوق بازنشستگان سازمان در طول اجرای این قانون نسبت به حقوق شاغلان در پایان سال سوم، به میزان نود درصد (%۹۰) حقوق و مزایای شاغلین افزایش یابد. این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول چهل درصد (%۴۰) و در سال‌های دوم و سوم هر سال سی درصد (%۳۰) افزایش می‌یابد. اعتبار مورد نیاز اجرای این حکم از محل منابع مندرج در جز (۱) این ماده تأمین می‌گردد.
عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در این زمینه توضیح داد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مطالبه جامعه است، اما این بند دارای ابهام است و برای رفع به ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر