همه خلبانان ما باید در مدرسه نجات خدمه نهاجا آموزش ببینند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در آیین افتتاح مدرسه نجات خدمه نهاجا که صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: این استخر آموزشی کار بسیار ارزشمندی است که توسط نیروی هوایی ارتش انجام شده است. وی ادامه داد: با توجه به خطراتی که متوجه خلبانان است […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در آیین افتتاح مدرسه نجات خدمه نهاجا که صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: این استخر آموزشی کار بسیار ارزشمندی است که توسط نیروی هوایی ارتش انجام شده است.
وی ادامه داد: با توجه به خطراتی که متوجه خلبانان است و قبل از اینکه خلبانان را در محیط عملیات واقعی در دریا مورد آزمایش قرار دهیم باید در یک محیط آموزشی، این کار را شبیه سازی کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: اینکه خلبان می‌تواند از سکوی پرش، چتر باز انجام دهد و به محیط استخر بیاید و زیر چتر گیر کند و به بیرون بیاید و در یک دریای مواج و طوفانی بتواند تلاش کند که عملیات نجات را به خوبی انجام دهد و چگونه خود را آماده کند که توسط بالگردی که از بالا می‌آید و خود را نجات دهد این کار ارزشمندی است.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام نیروی هوایی ارتش ویژه و قابل تقدیر است و همه خلبانان ما باید آموزش این کارها را ببینند و در این محیط شبیه سازی شده در استخر کار را انجام می‌دهند و سپس در محیط واقعی تمرین می‌کنند و ما اطمینان پیدا می‌کنیم که در صورت هر اتفاقی راه نجات آن را از قبل تمرین کرده است.