همه شهرستان‌های استان مرکزی از حالت قرمز کرونایی خارج شدند

به گزارش سردبیر پرس، سید محمد جمالیان بیان کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی اکنون چهار شهرستان اراک، خنداب، تفرش و آشتیان در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفته‌اند. وی بیان داشت: در حال حاضر شهرستان‌های زرندیه، خمین، محلات، دلیجان کمیجان و شازند نیز در وضعیت […]

به گزارش سردبیر پرس، سید محمد جمالیان بیان کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی اکنون چهار شهرستان اراک، خنداب، تفرش و آشتیان در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفته‌اند.
وی بیان داشت: در حال حاضر شهرستان‌های زرندیه، خمین، محلات، دلیجان کمیجان و شازند نیز در وضعیت زرد و همچنین شهرستان ساوه در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته‌اند.
جمالیان اظهار داشت: هفته گذشته نیز وضعیت هفت شهرستان استان شامل اراک، خنداب، کمیجان، شازند، تفرش، آشتیان و فراهان قرمز، ۲ شهرستان خمین و ساوه نارنجی و سه شهرستان زرندیه، محلات، و دلیجان زرد اعلام شده بود.
وی عنوان کرد: اکنون میزان مراجعات سرپایی ۴۰ درصد، تعداد بستری‌ها ۳۰ درصد و همچنین میزان فوتی‌ها ۱۰۰ درصد در سطح استان مرکزی کاهش یافته است.
وی تاکید کرد: هر چند استان مرکزی در حال حاضر هیچکدام از شهرستان‌ها به لحاظ کرونا در وضعیت قرمز کرونا قرار ندارند اما کوچک‌ترین سهل انگاری می‌تواند وضعیت استان را به حالت قرمز باز گرداند به همین دلیل باید اقدامات پیشگیرانه از سوی شهروندان و به ویژه دانش آموزان در مدارس، مدنظر ویژه قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر