همه چیز برای برگزاری “انتخابات ۱۴۰۰” درکرمانشاه مهیاست

سردبیر پرس/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد. جلیل بالایی در گفت و گو با سردبیر پرس، با اشاره به آمادگی کامل استان برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: آخرین هماهنگی ها در حال انجام است […]

سردبیر پرس/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.
جلیل بالایی در گفت و گو با سردبیر پرس، با اشاره به آمادگی کامل استان برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: آخرین هماهنگی ها در حال انجام است و تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده و از هر نظر آماده برگزاری یک انتخابات باشکوه در استان هستیم.
وی افزود: در حال حاضر شعب اخذ رای در قرنطینه کامل هستند و آخرین هماهنگی ها با ۴۰ هزار مجری و ناظر انتخابات در سطح استان صورت گرفته و صندوق ها به تدریج در حال تحویل است و با استقرار عوامل اجرایی از ساعت ۵:۳۰ فردا (۲۸ خرداد) همه چیز برای برگزاری انتخابات مهیا می شود.
بالایی گفت: ساعت ۷ صبح فردا انتخابات ۱۴۰۰ در استان همزمان با سراسر کشور آغاز می شود و زمان برگزاری آن برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۰ ساعت و برای شوراهای شهر و روستا هشت ساعت است که برحسب شلوغی شعب امکان تمدید آن از سوی وزارت کشور وجود دارد.
مردم به سایت “انتخاب ایران” مراجعه کنند
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا برای رفاه حال مردم سامانه ای به نام سامانه “انتخاب ایران” به آدرس www.entekhabiran.moi.ir طراحی شده که مردم می‌توانند با مراجعه به این سامانه علاوه بر مشاهده اسامی کاندیداها و کُد انتخاباتی آنها، نزدیکترین شعب اخذ رای به محل سکونت خود را در شهر یا روستا شناسایی کنند.
وی افزود: این سامانه بگونه ای طراحی شده که خلوترین شعب را هم به مردم معرفی می کند که بتوانند در این شعب در سریعترین زمان ممکن رای داده و معطل نشوند.
بالایی در ادامه با بیان اینکه تعرفه رای به میزان کافی در استان تامین شده گفت: امسال بگونه ای برنامه ریزی کرده ایم که میزان مصرف تعرفه رای بصورت آنلاین در ستادهای فرمانداری و استانداری قابل رصد است، بنابراین با کم شدن تعرفه ها در هر شعبه بلافاصله تعرفه رای به آن شعبه ارسال می شود.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگر در شعبه ای بیش از ۷۰ درصد تعرفه های رای مصرف شود، بلافاصله تعرفه های جدید برای شعبه ارسال می شود.
بالایی گفت: در حال حاضر ۱۹۴۲ شعبه اخذ رای در سطح استان آماده است که از این تعداد ۸۸۸ شعبه سیار و ۱۰۵۴ شعبه ثابت هستند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه افزود: همچنین از این تعداد ۹۵۳ شعبه شهری و ۹۸۹ شعبه روستایی هستند.
به گفته مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه ۶۴۰۰ صندوق اخذ رای در این تعداد شعب در سطح استان مستقر خواهد شد.
بالایی همچنین تعداد واجدین شرایط رای دادن در این دوره انتخابات را در استان یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد ۳۴ هزار و ۱۹ نفر رای اولی هستند.
انتخابات شورای شهر کرمانشاه در این دوره به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.
انتهای پیام