همکاری آمریکا و کره جنوبی برای خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که کشورش برای خلع کامل هسته‌ای در شبه جزیره کره با ایالات متحده همکاری نزدیک خواهد داشت. مون پس از یک نشست خصوصی با «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده خطاب به خبرنگاران مدعی شد که […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که کشورش برای خلع کامل هسته‌ای در شبه جزیره کره با ایالات متحده همکاری نزدیک خواهد داشت.

مون پس از یک نشست خصوصی با «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده خطاب به خبرنگاران مدعی شد که جهان از بازگشت ایالات متحده به جایگاه رهبری استقبال می‌کند!

وی همچنین گفت که این دو متحد (واشنگتن و سئول) برای مقابله با همه‌گیری بیماری کووید -۱۹، بازسازی اقتصاد جهانی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

از سوی دیگر، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه گفت که نشست وی با همتای کره جنوبی خود بر پیوندهای عمیق امنیتی و اقتصادی میان دو کشور از جمله رویکرد مشترک آنها نسبت به کره شمالی تأکید کرد.

بایدن همچنین اعلام کرد که «سونگ کیم» یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده به عنوان فرستاده ویژه آمریکا برای کره شمالی فعالیت خواهد کرد.

بایدن در کنفرانس خبری مشترک با مون خطاب به خبرنگاران ادعا کرد: «شراکت ما بر پایه تعهد آهنین ما به امنیت مشترک است. اتحاد ما مدتهاست که محور اصلی صلح، امنیت و شکوفایی است».