همکاری اصفهان وکشورهای آسیای جنوب شرقی درزمینه تولیدمصالح ساختمان

امیرحسین کمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به اینکه در استان اصفهان ظرفیت‌های بالایی در زمینه تولید مصالح ساختمانی وجود دارد، اظهار داشت: استفاده از فناوری‌های نوین در این صنعت در استان اصفهان به خوبی دنبال شده و تولیدات قابل توجهی نیز داریم. وی با بیان اینکه اصفهان سابقه خوبی در زمینه […]

امیرحسین کمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به اینکه در استان اصفهان ظرفیت‌های بالایی در زمینه تولید مصالح ساختمانی وجود دارد، اظهار داشت: استفاده از فناوری‌های نوین در این صنعت در استان اصفهان به خوبی دنبال شده و تولیدات قابل توجهی نیز داریم.
وی با بیان اینکه اصفهان سابقه خوبی در زمینه مصالح ساختمانی دارد، گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که هنر و معماری استان اصفهان همواره زبانزد بوده و ترکیب علم و فناوری، هنر و تولید خروجی خوبی را داشته است.
رئیس سازمان صمت استان اصفهان با بیان اینکه پیشنهاداتی را از سوی برخی از کشورها از جمله کشورهای آسیای جنوب شرقی در زمینه مصالح ساختمانی داشته‌ایم، ابراز داشت: در این زمینه تبادلات بازرگانی را در دستور کار داریم، ما می‌توانیم مبادلات را در قالب هیئت‌های تجاری انجام دهیم و اگر بحث مشکل تبادلات مالی وجود داشت به صورت مبادله کالا به کالا این روند دنبال شود.
وی با بیان اینکه بر اساس تفاهمات صورت گرفته با رایزنان این شرکت‌ها مذاکراتی انجام شد، ادامه داد: بر این اساس برنامه‌ریزی برای واردات منابع و سنگ‌های معدنی به کشور و تبدیل آنها به مصالح ساختمانی و صادرات آن به این کشورها برنامه‌ریزی داریم که با همکاری بخش خصوصی تحقق خواهد یافت.
کمیلی افزود: تاکنون در این زمینه شرکت آجر نماچین بسته پیشنهادی را ارائه داده و تفاهم نامه‌ای را نیز با این کشورها امضا کرده است.

منبع : خبرگزاری مهر