همکاری شهرداری تهران و بورس راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از همکاری با سازمان بورس کالا به عنوان راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن نام برد. به گزارش سردبیر پرس، ابوالفضل فلاح در  نشستی با حضور مدیرعامل و مدیران سازمان  بورس کالا و مدیران حوزه معاونت، ضمن اعلام این خبرتصریح کرد: هدف ما از ارائه […]

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از همکاری با سازمان بورس کالا به عنوان راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن نام برد.

به گزارش سردبیر پرس، ابوالفضل فلاح در  نشستی با حضور مدیرعامل و مدیران سازمان  بورس کالا و مدیران حوزه معاونت، ضمن اعلام این خبرتصریح کرد: هدف ما از ارائه املاک در بازار بورس کالا، تبدیل این املاک به نقدینگی جهت تامین مالی پروژه های عمرانی شهری است، اما چنانچه این اقدام مطابق با برنامه ریزی ها پیش برود، دست آوردهایی از قبیل رونق بخشی به بازار املاک پایتخت و بازار بورس کالا را در پی خواهد داشت.
وی افزود: عرضه املاک شهرداری در بازار بورس کالا در واقع فرصت مغتنم شهرداری برای تبدیل تهدیدها به  فرصت است و بدهی های شهرداری ابزاری برای ایجاد سرمایه و تامین مالی شهرداری شده است.
فلاح در ادامه با اشاره به عرضه ۲ ملک در بورس کالا در آینده نزدیک گفت: هم اکنون تنها املاکی که مالکیت قطعی شهرداری و سند رسمی دارند می توانند در بورس کالا عرضه شوند، اما در تلاش هستیم تا املاک قولنامه ای، املاک اجاره داری، فروش تراکم و سرقفلی تحت عنوان حق الامتیاز را تبدیل به اوراق بهادار و به تدریج در این بازار عرضه کنیم تا بدین صورت شهرداری به عنوان مرجعی در تسهیل مبادلات املاک کشور و حق الامتیازها و سرقفلی های آنها باشد.
وی با تاکید بر ایجاد تمهیدات ویژه جهت تسهیل در اخذ کد بورسی کالای پیمانکاران، اظهار داشت: از آنجایی که هدف نخست ما از ورود املاک شهرداری به بازار بورس، تسویه دیون پیمانکاران است و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با خرید املاکی که مد نظر دارند، مطالبات خود را وصول کنند؛ مقرر شد که شهرداری با ارائه اسامی پیمانکاران به سازمان بورس، کد بورسی آنها را در زمان کوتاهی دریافت کنند.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری در خاتمه اظهار امیدواری کرد تا در قدم های بعدی علاوه بر عرضه زمین های بارگذاری شده بتوانیم به عنوان یک خریدار جدی در بازار بورس کالا از جمله مصالح ساختمانی و  … باشیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، همچنین حامد سلطانی نژاد مدیرعامل سازمان بورس کالا ضمن قدردانی از راهبری و سرعت شهرداری برای ایجاد یک مدل همکاری با سازمان بورس گفت: شهرداری می تواند آغازگر بنیادین برای شروع معاملات املاک در بورس کالا باشد و توسعه نیافتگی حوزه املاک در بازار سرمایه را رونق بخشد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا