همکاری صنعت دفاعی با بخش‌های غیرنظامی در جهت خودکفایی کشور

به گزارش سردبیر پرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش از نمایشگاه دستاوردها و پیشرفت‌های صنعت دفاعی در حوزه رزم زمینی بازدید کرد. امیر سیاری در این بازدید با ابراز خُرسندی نسبت به عملکرد سازمان صنایع دفاع در سال‌های اخیر اظهار داشت: این سازمان در چند سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در ابعاد مختلف […]

به گزارش سردبیر پرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش از نمایشگاه دستاوردها و پیشرفت‌های صنعت دفاعی در حوزه رزم زمینی بازدید کرد.
امیر سیاری در این بازدید با ابراز خُرسندی نسبت به عملکرد سازمان صنایع دفاع در سال‌های اخیر اظهار داشت: این سازمان در چند سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در ابعاد مختلف داشته است.
وی با اشاره به وجوه ممتاز تولیدات سازمان صنایع دفاع گفت: اعتماد به تخصص و توان مهندسین و متخصصین ایرانی، هوشمندسازی، نقطه‌زنی، تحرّک و توانمندی کافی تجهیزات از جمله ویژگی‌های محصولاتی است که در این نمایشگاه مشاهده شد.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه با اشاره به تنوع محصولات به‌خصوص موشک‌ها و مهمات افزود: تنوع مطلوب در موشک‌های دوش‌پرتاپ، مهمات هواپایه و زمین‌پایه و تولید سلاح‌های روزآمد توانسته است نیروهای مسلح را در عموم حوزه‌های رزم زمینی خودکفا کند.
دریادار سیاری در ادامه به توانمندی و تجربه بالای «ساصد» در تولید خودروهای تاکتیکی و نظامی اشاره و بیان کرد: آرزو می‌کنم در آینده‌ای نه‌چندان دور تمام حوزه‌های رزم از خودروهای تولید سازمان صنایع دفاع در ابعاد و کاربری‌های مختلف استفاده کنند.
وی همچنین با اشاره به همکاری مطلوب سازمان صنایع دفاع در حوزه‌های غیرنظامی و بازرگانی تأکید کرد: همکاری‌های صنعت دفاعی در این حوزه‌ها می‌تواند مسیر خودکفایی و استقلال کشور را هموارتر ساخته و بستر مناسبی را برای مانع‌زدایی از تولید در کشور ایجاد کند.
معاون هماهنگ کننده ارتش در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح به داشتن این صنعت دفاعی و این خودکفایی در تولید تجهیزات نظامی و بازرگانی افتخار می‌کنند.