هنرمندان فرشبافی سرمایه های شهرستان درگزین هستند

به گزارش سردبیر پرس، علی اصغر ناظری پور در جلسه کمیته فرش شهرستان درگزین ضمن تاکید بر حمایت از جامعه فعال در حوزه صنایع دستی، گفت: درگزین در حوزه فرشبافی دارای سبقه و قدمت تاریخی بسیار زیاد است. وی افزود: با توجه به تاریخچه کهنی که شهرستان درگزین در بحث تولید فرش و قالی دستباف […]

به گزارش سردبیر پرس، علی اصغر ناظری پور در جلسه کمیته فرش شهرستان درگزین ضمن تاکید بر حمایت از جامعه فعال در حوزه صنایع دستی، گفت: درگزین در حوزه فرشبافی دارای سبقه و قدمت تاریخی بسیار زیاد است.
وی افزود: با توجه به تاریخچه کهنی که شهرستان درگزین در بحث تولید فرش و قالی دستباف دارد، در حال حاضر می‌توان گفت محصولات بافته شده توسط هنرمندان این شهرستان، جز بهترین، زیباترین، باکیفیت ترین و اصیل‌ترین نوع فرشها وقالی ها در سطح کشور است.
فرماندار درگزین افزود: تشکیل اتحادیه و تعاونی فرشبافان در شهرستان می‌تواند بسیاری از مشکلات و مسائل این حوزه را به خودی خود حل کنید و درگزین هم اکنون آمادگی این را دارد و هیچ مساله خاصی در این موضوع وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اداره صنعت و معدن به عنوان دستگاه متولی حوزه فرش مأمور است تا مشکلات مربوط به تسهیلات، بیمه، تشکیل اتحادیه و تعاونی فرش شهرستان و بافندگان را از سایر دستگاه‌ها پیگیری کند.