هوشمندسازی مرز‌های استان کرمانشاه تا ۵ سال آینده

فرمانده مرزبانی استان با اشاره به اینکه کرمانشاه ۳۵۷ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، گفت: تا ۵ سال آینده تمامی مرز‌های استان هوشمندسازی می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار سپهری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه به […]

فرمانده مرزبانی استان با اشاره به اینکه کرمانشاه ۳۵۷ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، گفت: تا ۵ سال آینده تمامی مرز‌های استان هوشمندسازی می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار سپهری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه به همراه سه استان دیگر با کشور عراق مرز مشترک دارند، با این وجود ۴۸ درصد از صادرات به عراق از طریق مرز‌های کرمانشاه انجام می‌شود.
وی از افزایش کشفیات کالا‌های قاچاق در نیمه نخست امسال در مرز‌های استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در طی ۶ ماه گذشته ۶ هزار رأس احشام که قاچاقچیان قصد خروج آن از مرز‌ها را داشتند کشف و توقیف شده است.
فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در مجموع در نیمه نخست امسال ۴۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرز‌های استان کرمانشاه کشف شده است.
سردار سپهری با بیان اینکه امنیت پایداری در مرز‌های استان کرمانشاه وجود دارد، اظهار داشت: سهم زیادی از این امنیت را در کنار تلاش نیرو‌های مرزبانی، مدیون مردمان مرزنشین استان هستیم که خود را هم مرزدار و هم مرزبان می‌دانند.
وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر اقدامات خوبی همچون هوشمندسازی پاسگاه‌های مرزی و گسترش فیبر نوری در مرز‌های استان در دستور کار قرار گرفته، گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا ۵ سال آینده در کل نوار مرزی استان فیبر نوری احداث می‌شود و براساس آن تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی برای اشراف بر نوار مرزی مستقر خواهد شد.

منبع : سردبیر پرس