هیأت صلح امام زاده هاجر خاتون سنندج آغاز به کار کرد

بهادر اسدی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه از مهمترین راهبردهای قوه قضائیه است. وی افزود: هدف از افتتاح این هیأت‌های صلح، استفاده از ظرفیت مساجد، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و ترویج فرهنگ صلح و سازش […]

بهادر اسدی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه از مهمترین راهبردهای قوه قضائیه است.
وی افزود: هدف از افتتاح این هیأت‌های صلح، استفاده از ظرفیت مساجد، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و ترویج فرهنگ صلح و سازش است.
اسدی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت معتمدین و ریش سفیدان در اختلافات جامعه، سبب ایجاد محبت و مودت بیشتر در میان اقشار مختلف جامعه می‌شود.
وی تصریح کرد: تقدم فرهنگ صلح و سازش بر قضاوت در جامعه سبب می‌شود تا از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری شود و این مسئله سبب کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری می‌شود در همین راستا هیأت‌های صلح در سطح استان تشکیل شده است.
وی افزود: مرقد بی بی هاجرخاتون خواهر گرامی و مکرمه امام رضا (ع) در شهر سنندج قرار دارد و همواره میزبان دوستداران اهل بیت علیهم السلام است لذا با توجه به جایگاه این مکان مقدس با ابلاغ حکم فعالیت به چهار نفر از صلح یاران اقدام به راه اندازی هیأت صلح این امام زاده کردیم.

منبع : مهر نیوز