هیئات رویش های امید را در فاطمیه زنده می کنند/ روایت مقاومت غزه

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار بعدازظهر یکشنبه در دیدار اعضای هیأت رئیسه و مسئولان شورای هیئات مذهبی مازندران با بیان اینکه استان مازندران مهد و دیار بزرگان به شمار می‌رود، گفت: هیأت‌ها و هسته‌های مذهبی و فرهنگی همانند ستارگانی هستند که راه را در قالب ولایت مداری اهل بیت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار بعدازظهر یکشنبه در دیدار اعضای هیأت رئیسه و مسئولان شورای هیئات مذهبی مازندران با بیان اینکه استان مازندران مهد و دیار بزرگان به شمار می‌رود، گفت: هیأت‌ها و هسته‌های مذهبی و فرهنگی همانند ستارگانی هستند که راه را در قالب ولایت مداری اهل بیت علیهم السلام نشان می‌دهند.
وی از هیئات مذهبی به عنوان محل اجتماعی ایمانی یاد کرد و گفت: هیئت محل فریاد دردهای انسان و دغدغه‌های بشری است و ارائه دهنده الگوهای متعالی سطح زندگی بشری است.
وی با بیان اینکه استان مازندران طلای دار هیأت مذهبی به شمار می‌رود، گفت: وجود بیش از ۴۵۰۰ هیئت مذهبی در استان مازندران نشان از ابراز ارادت و ولایت مداری مردم دیار علویان است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با عنوان اینکه هیئت‌ها در عرصه‌های مختلف همواره حضور جدی داشتند، گفت: هیأت از ابتدای نهضت حضرت امام در عرصه‌های مختلف سیاسی اجتماعی و مذهبی نقش آفرینی کرده‌اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه در طول تاریخ هیچگاه هیئات مذهبی سیاسی و وارد جناح بازی‌های سیاسی نشدند، افزود: اما از آنجایی که اسلام به جدایی ناپذیری دین از سیاست اعتقاد دارد، هیأت‌ها همیشه در مصاف مبارزه با باطل بوده است.
حجت الاسلام شریف تبار با عنوان اینکه اصل شعارمندی هیأت همیشه مورد توجه بوده است، گفت: هر هیئت با دغدغه‌هایی که دارد و با شعارمندی در میدان حضور دارد و فاطمیه امسال نیز همانند سال‌های گذشته شعار محوری انتخاب می‌شود.
بلوغ و درخشش هیأت در خدمت به مردم است
وی گفت: آنچه که امروز سبب تلالو و درخشش هیئت شده، آن است که بلوغ هیأت در به خدمت به مردم است و خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی در دستور کار هیئت است.
حجت الاسلام شریف تبار با عنوان اینکه ولی فقیه به عنوان نایب حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف راه را به ما نشان داده است، گفت: هیأت پایگاه دفاع و مقابله با تهاجم و افکار وارداتی است و با سرلوحه جهاد تبیین به میدان آمده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران از هیأت به عنوان پایگاه مقاومت علیه استکبار یاد کرد و گفت: هیئات رویش‌های امید را در فاطمیه امسال با رمز مقدس یا زهرا (س) در جامعه زنده می‌کنند.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های مختلف از جمله محرومیت زدایی در هیئات مذهبی گفت: هیئات مذهبی با اتکای بر نظام مسائل شهرستان‌ها آسیب‌های اجتماعی فرهنگی و غیره فعالیت می‌کنند.
وی از راه‌اندازی کارگروه‌های مقابله با بدعت‌های نوپدید در هیئت‌های مذهبی خبر داد و گفت: فاطمیه بهترین زمان جلوه معجزه حضرت زهرا سلام الله است و با توجه به نقش مادری در هویت بخشی، تقویت و رهبری عواطف جامعه می‌تواند بسیار اثرگذار باشد هیئت‌ها به امر خانواده و جایگاه مادر و ولایت اجتماعی حضرت زهرا سلام الله علیها این مسئله را پیگیری می‌کنند.
حجت الاسلام شریف تبار ارائه الگوی سوم زن مسلمان تاکید شده از سوی مقام معظم رهبری را برای تبیین نقش زنان در تربیت و تعالی خانواده در اجتماع را از دیگر کارکردهای هیئات بیان کرد و گفت: روایت مقاومت مردم غزه، روایت فتح مادران غزه و پرداختن به نقش محوری مادرانی که در ایستادگی و مقاومت فرزندان این جبهه مقاومت نقش آفرین بودند از دیگر کارویژه ها است.

منبع : مهر نیوز