هیچ منفعت و مصلحتی بالاتر از راهبرد مشارکت بالا نیست

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عصر امروز اولین همایش چهارهزار نفری مجمع بیداری نیروهای انقلاب برای انتخابات مجلس، با شعار «مشارکت بالا، همگرایی و کارآمدی، مجلس انقلابی» و با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد. مجمع بیداری نیروهای انقلاب در پایان این همایش بیانیه‌ای به شرح […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عصر امروز اولین همایش چهارهزار نفری مجمع بیداری نیروهای انقلاب برای انتخابات مجلس، با شعار «مشارکت بالا، همگرایی و کارآمدی، مجلس انقلابی» و با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.
مجمع بیداری نیروهای انقلاب در پایان این همایش بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:
ما شرکت کنندگان در این اجتماع سراسری بعنوان بخشی از بدنه نیروهای انقلاب، ضمن عرض تسلیت ایام رحلت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) در پایان این اجلاس اعلام می‌کنیم، هدف از این اجتماع تلاش برای مشارکت بالا در انتخابات است و بر این باوریم هدف اول و اصلی همه دلدادگان انقلاب و علاقمندان به منافع ملی باید ایجاد مشارکت بالا در انتخابات باشد و هیچ منفعت و مصلحتی بالاتر از راهبرد مشارکت بالا نیست. جریان‌ها و تشکل‌های سیاسی وظیفه دارند هر تصمیم و اقدام خود را با محک مشارکت حداکثری بسنجند و بعد از آن به مصلحت‌های انتخاباتی و رأی آوری فکر کنند.
از وزارت محترم کشور و شورای محترم نگهبان هم می‌خواهیم تا زمینه‌های مشارکت بالا را فراهم کنند. استقبال بسیار بالای افراد برای ثبت نام در انتخابات مجلس گویای شروع خوب در این عرصه است. از وزارت محترم کشور می‌خواهیم از این حجم بالای ثبت نام برای فضاسازی انتخاباتی استفاده کند و همچنین تدبیرهای لازم برای شور رقابت انتخاباتی صورت گیرد. از شورای محترم نگهبان هم می‌خواهیم اکنون که طبق قانون جدید انتخابات فرصت بیشتری برای بررسی ثبت نام شدگان صورت پذیرفته است، بررسی صلاحیت همه ثبت نام کنندگان که چهره‌های آشنایی نیستند، بگونه ای صورت گیرد که فردی بدلیل شناخت ناکافی حق انتخاباتی اش با تصمیم عدم احراز، سلب نشود و ما شاهد تأیید همه کاندیداهای صاحب صلاحیت باشیم. همچنین از شورای محترم نگهبان می‌خواهیم ضمن رعایت دقیق صلاحیت‌های کاندیداها مخصوصاً در حوزه‌های اقتصادی و مالی و سیاسی، نسبت به تأیید صلاحیت افراد با نگاهی بازتر در حوزه‌های سیاسی عمل کنند.
شرکت کنندگان در این اجتماع سراسری تاکید دارند، در این مقطع زمانی بیش از هر زمان دیگر کشور برای ارائه خدمت صادقانه و مؤثر به مردم نیاز به همدلی بین همه قوا و همه سلیقه‌های فکری و سیاسی دارد و همچنین تاکید دارند مسیری که باید در پیش گرفته شود باید در عین همدلی به کارآمدی منجر شود. ترکیب همدلی و کارآمدی ضرورت امروز ایران عزیز ما در همه عرصه‌های مدیریتی و اداره کشور از جمله انتخابات است و نیروهای انقلاب نیز باید رویکرد اصلی خود را همین راهبرد قرار دهند. ما بر این باوریم که در عرصه انتخابات نتیجه مشارکت بالا و پیاده سازی راهبرد همدلی و کارآمدی که با پیگیری مستمر امکان پذیر است، ما را به هدف تشکیل مجلس انقلابی و قوی نیز خواهد رساند. انشاالله
منبع : مهر نیوز