واردات برنج به سود دلالان و به ضرر تولید کنندگان است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه ۵ مردادماه) در صحن علنی مجلس در تذکر شفاهی با اشاره به تبعات مصوبه اخیر دولت مبنی بر واردات برنج در زمان برداشت این محصول، گفت: مدعیان قانونگرایی و کسانی که می‌گویند به توصیه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه ۵ مردادماه) در صحن علنی مجلس در تذکر شفاهی با اشاره به تبعات مصوبه اخیر دولت مبنی بر واردات برنج در زمان برداشت این محصول، گفت: مدعیان قانونگرایی و کسانی که می‌گویند به توصیه و فرمان مقام معظم رهبری توجه می‌کنند آیا از قانون منع واردات برنج از مردادماه تا پایان آبان ماه اطلاع ندارند؟ آیا توصیه‌ها و حمایت‌های رهبر انقلاب از محصولات داخلی را نشنیده اند؟
وی افزود: این چه ظلمی است که علیه کشاورزان صورت می‌گیرد در حالی که آنها با افزایش هزینه تولید، افزایش قیمت سم، کود، افزایش دستمزد کارگران و همچنین افزایش چند برابری بهای آب کشاورزی مواجه هستند و در کنار همه اینها تهیه سوخت نیز از مشکلاتی است که برای این قشر کماکان ادامه دارد.
نماینده مردم بابلسر در مجلس با بیان اینکه امسال افزایش تولید داشته ایم، افزود: آیا این پاداش کشاورزان برای افزایش تولیداتشان است!؟ آیا این مصوبه حمایت از دلالان نبوده و به نفع آنان و به ضرر تولید کنندگان نیست؟
باقرزاده خاطرنشان کرد: باید اقدامی عاجل و فوری در جلوگیری از واردات برنج صورت بگیرد. ضروری است هیئت رئیسه مجلس نیز این درخواست را پیگیری کند.

منبع : خبرگزاری مهر