والدین باید آداب اسلامی را به فرزندان خود بیاموزند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح جمعه در مراسم شیرخوارگان حسینی مصلی رشت با بیان اینکه فرزند نعمت خداوند است، اظهار کرد: قدردان حضور فرزندان خود در چنین مراسمی باشید چرا که فرزند امیدی برای پدر و مادر است و هر غمی که فرزند داشته باشد دو برابر آن به والدینش متحمل […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح جمعه در مراسم شیرخوارگان حسینی مصلی رشت با بیان اینکه فرزند نعمت خداوند است، اظهار کرد: قدردان حضور فرزندان خود در چنین مراسمی باشید چرا که فرزند امیدی برای پدر و مادر است و هر غمی که فرزند داشته باشد دو برابر آن به والدینش متحمل می‌شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مادران به سبب زحمتی که برای فرزند خود می کشند به رنج مادر بودن آگاه می‌شوند، افزود: داشتن بچه سالم و صالح نعمت خداوند است و باید قدردان و شکرگزار آن بود.
وی با تاکید بر اینکه تربیت فرزندان سخت‌تر از دوران حمل و وضع است، تصریح کرد: تربیت فرزندانی که در آینده فرد سالمی برای جامعه باشد معراج آن فرد است که توسط مادران انجام می‌گیرد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جامعه امروز ما به سمت پیری می‌رود، بیان کرد: در اسلام فرزند آوری یک ارزش است و طبق علم روانشناسی اسلامی دیر بچه دار شدن هفت هشت عارضه بد برای خانواده دارد.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه فرزند زیاد از نظر روحی و روانی و عاطفی سالم‌تر هستند، عنوان کرد: به فرزندان خود زیاد محبت کنید و با آنها صحبت کنید و به صحبت‌های او نیز گوش کنید.
وی با بیان اینکه والدین باید آداب اسلامی را به فرزندان خود بیاموزند، گفت: دعا کردن و عبادات دینی را به فرزندان خود بیاموزید و آنها را با اهل بیت آشنا کنید.

منبع : خبرگزاری مهر